Vyberte stránku

ANO bude líp

ANO 2011 (zkratka ANO) je české politické hnutí, které v roce 2012 založil podnikatel Andrej Babiš. Hnutí ANO 2011 navazuje na občanské sdružení Akce nespokojených občanů, které bylo založeno krátce předtím na podzim 2011 po několika veřejných vystoupeních Andreje Babiše ve sdělovacích prostředcích, ve kterých velmi kriticky hodnotil stav společnosti a silně kritizoval korupci. Hnutí cílí na voliče nespokojené s dosavadními etablovanými subjekty. Mezi hlavní cíle ANO 2011 patří prosazení fungujícího státu a boj s korupcí. Zakladatel Andrej Babiš je od počátku předsedou hnutí a od března 2013 byla první místopředsedkyní Věra Jourová, která ale v říjnu 2014 po jejím schválením eurokomisařkou z vedení hnutí odešla. Dalšími tvářemi strany jsou mj. novinář Martin Komárek či herec a režisér Martin Stropnický. Deklarovaným cílem hnutí je kandidovat ve volbách a prosazovat více podpůrné prostředí pro podnikatele a živnostníky, odstranit korupci a politikaření a podpořit růst zaměstnanosti. Skutečná politika ANO se však od této deklarace velmi odchyluje (viz např. návrh na zavedení registračních pokladen)[zdroj?]. Předseda hnutí Andrej Babiš, který je od počátku dominantní postavou hnutí, jej popsal jako “pravicovou stranu se sociálním cítěním”. Politologové[kdo?] však hnutí vyčítají absenci konkrétního programu a účelovost vzniku. Krátce po svém vzniku hnutí výrazně uspělo ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013, ve kterých získalo 18,65 % hlasů a 47 mandátů, umístilo se tak na druhém místě za ČSSD, se kterou později vytvořilo společně s lidovci vládní koalici. O rok dříve několik jejich kandidátů neuspělo v senátních volbách. Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017 hnutí ANO 2011 vyhrálo se ziskem 29,64 % hlasů a 78 mandátů z 200.


ANO bude líp na youtube


Návod: V levém horním rohu, tam kde je ikonka Návod Youtube je výběr všech starších videí. To, které vidíte nyní je nejnovější.


ANO bude líp na Facebooku


Volební program ANO bude líp

Žluté vesty - Yellow vests
Vše o revoluci v Evropě

Žluté vesty - Yellow vests

Sdílené stránky FB

Výše uvádíme abecední seznam všech facebookových profilů. Po kliknutí na odkaz se nedostáváte na facebook, ale na stránku webu. Zde jsou všechny poslední příspěvky s možností prohlížení počtů – líbí se mi, komentářů a sdílení. Po kliknutí na černé pole s ikonkami se Vám zobrazí – seznam uživatelů – líbí se mi a taky komentáře. Reagovat na články a komentáře můžete až na facebooku po kliku na Zobrazit na Facebooku. Na našem webu můžete prohlížet videa a taky fotografie. Pro uživatelské reakce / odpovědi, příspěvky / na Facebooku musíte mít uživatelský účet a mít přihlášení.
Pro prohlížení Facebookových stránek na našem webu politikanafacebooku.cz uživatelský účet mít nemusíte.
Zobrazení celkem
Zobrazení celkem
518
Zobrazeno dnes
Zobrazeno dnes
1

Zanechat komentář

Rolovat nahoru

Facebook