Vyberte stránku

Reflex časopis


Reflex je český týdeník vycházející od dubna roku 1990. Věnuje se převážně společenským, politickým, kulturním a publicistickým tématům.


Reflex časopis na facebookuReflex časopis články z reflex.cz


Reflex.cz Reflex.cz

 • Prymula jako ministr může být nadějí, ale i hrozbou. Výhody (snad) mírně převažují
  dne 21 září, 2020 čas 11:00

  Střídání na postu ministra zdravotnictví v době, kdy je Česko v zatím největším koronaprůšvihu, je mimořádně důležitá věc. Bohužel, říci předem jednoznačně, zda je Roman Prymula po odcházejícím Adamu Vojtěchovi dobrá volba, není dost dobře možné.

 • Ministrem zdravotnictví bude Roman Prymula. Babiš a Zeman se na tom dohodli už o víkendu
  dne 21 září, 2020 čas 09:50

  Novým ministrem zdravotnictví se stane vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Na změně se Andrej Babiš v neděli dohodl s prezidentem Milošem Zemanem, který ministra jmenuje ještě dnes. Ve funkci šestapadesátiletý Prymula nahradí Adama Vojtěcha, který dnes oznámil rezignaci. Do funkce bude bývalý náměstek ministra, který na jaře řídil protiepidemická opatření, uveden v úterý. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček napsal na twitteru, že Prymulu prezident přijme dnes ve 14:00 v Lánech.

 • Vladimír Mertlík: Konec poseroutky aneb Opravdu si někdo myslí, že zdravotnictví řídil ministr?
  dne 21 září, 2020 čas 09:30

  Zpětné zrcátko s povděkem kvituje činnost naší moudré a prosíravé vlády, která ani po jarní ofenzívě – v níž naše malá zemička vedená Velkým kormidelníkem, dosáhla řady oslnivých vítězství na frontě boje s koronavirem – nepolevuje v úsilí. I nadále vládní brífinky svou optimistickou dikcí a obsahem – bez ohledu na realitu – stále víc připomínají hlášení Vůdcova Hlavního stanu a generálního štábu wehrmachtu po bitvě u Stalingradu, přinášejíce statistiky „o úspěších našich zbraní a následném ústupu do předem připravených pozic“.

 • Kill Vir, Babišův fackovací panák i věštění z karet. Nejvtipnější koláže o exministru Vojtěchovi z dílny TMBK
  dne 21 září, 2020 čas 08:40

  Tři roky byl ministrem zdravotnictví a od začátku pandemie koronaviru prožíval v čele rezortu nekončící agónii. Dnes pro Adama Vojtěcha utrpení skončilo, když premiéru Babišovi oznámil svou rezignaci. Prý ho politika už nebaví a přispěla k tomu i média. Tak my tedy děkujeme a nechť je tato fotogalerie věčným mementem odcházejícího ministra.

 • Za to, co dělá pes, je odpovědný jeho pán. Vojtěchova rezignace nic neřeší, vše řídí Babiš
  dne 21 září, 2020 čas 08:00

  Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rezignoval. Do funkce, na kterou neměl odborně a už vůbec ne lidsky, se dostal jen díky své psí oddanosti majiteli hnutí ANO Andreji Babišovi. Ten ho dlouhodobě vodil jako loutku. Odpovědnost za Vojtěchovy kroky jde proto za premiérem. Zmizet ze scény by měl i on.

 • Ministr zdravotnictví dnes rezignoval. Nemám se zač stydět, řekl končící Adam Vojtěch
  dne 21 září, 2020 čas 06:20

  Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se rozhodl po necelých třech letech odstoupit z funkce. Novinářům dnes řekl, že premiérovi Andrej Babišovi (ANO) už předal rezignaci. Poslancem zůstává. Uvedl, že demisí chce vytvořit prostor pro řešení epidemie koronaviru, která v posledních dnech nabírá na závažnosti.

 • Prostituce, drogy, hazard: Opevněné město Kowloon nerespektovalo žádné zákony
  dne 21 září, 2020 čas 04:30

  Po druhé světové válce čelil britský Hongkong masívnímu přívalu čínských imigrantů, které nebylo kde ubytovat. Místní podnikatelé proto využili příležitosti a severně od města postavili ve čtvrti Kowloon 300 budov, jež měly uspokojit potřeby příchozích lidí. Nová zástavba sice ležela na území Hongkongu, jenže tento prostor oficiálně spadal pod čínskou samosprávu. Ani jedna ze zemí tak ve výsledku neměla zájem na tom, aby zde udržovala pořádek. No a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat.

 • Pohřeb Tomáše Garrigue Masaryka: Zastavená doprava, 3800 policistů a půl milionu smutečních hostů
  dne 21 září, 2020 čas 04:20

  Je tomu 83 let, kdy byl pohřben zakladatel Československé republiky, prezident osvoboditel, tatíček Tomáš Garrigue Masaryk. Když na začátku září v roce 1937 onemocněl zápalem plic, nikdo nečekal, že za pár dní bude konec. Poté, co lékaři v pondělí 13. září v noci vzdali léčbu, protože už prezidentovi nebylo pomoci, odešel z tohoto světa o den později - tedy 14. září v Lánech. Jeho pohřeb se stal jednou z největších událostí a manifestací národní jednoty, které se zúčastnilo přes půl milionu lidí. Jak probíhal?

 • Arménie: Okouzlující země pod Kavkazem je domovem pohostinných obyvatel a hluboké křesťanské víry
  dne 21 září, 2020 čas 04:10

  Vítejte na svérázném Kavkaze! Prožijeme cestu plnou přátelství, neočekávaných chvil a postsovětské nostalgie. V Arménii nás čekají všudypřítomné hory, křesťanské kláštery a šašliky podlévané vodkou.

 • Lidi jsou nemorální, podvádějí OSVČ i moji zaměstnanci, na majetku mi díky víře nezáleží, říká miliardář Štěpánek
  dne 21 září, 2020 čas 04:00

  Koronavirová krize musela přijít, ten růst byl neudržitelný, říká jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů a filantrop Kvido Štěpánek. Se svými zaměstnanci se dělí o zisk, celkově jde u každého o milion korun. Jeho firma si nebere úvěry a sám je zásadně proti dotacím, které podle něj pokřivují trh. Vadí mu Čína a její politika, komunisté a věří v něco jako znovuzrození člověka.

 • Přehledně: Pravidla cestování do zahraničí nejen podle semaforu. Kde Česko zařadili mezi rizikové země?
  dne 20 září, 2020 čas 19:37

  Cestování do zahraničí letos výrazně ovlivnilo rozšíření koronaviru. Od června se pro cestování do zahraničí a následný návrat do České republiky začal uplatňovat tzv. semafor. Aktuálně Česko čelí zařazování mezi rizikové země ostatními státy. Jaká jsou pravidla cestovní do Německa, Rakouska či na Slovensko? Přinášíme přehled pravidel cestování nejen podle covid semaforu. Aktualizováno 19. září.

 • Tomáš Zdechovský: Křesťané v Pákistánu čelí pronásledování a my rodinu pošleme zpět?
  dne 20 září, 2020 čas 15:00

  Představte si, že opakovaně čelíte stupňující se šikaně a napadání kvůli své víře. Bratra pobodají, otce srazí autem. Máte tři malé děti, a proto raději uprchnete. Ani po 3 letech v provizoriu ale nevíte, co s vámi bude dál. V domovské zemi se navíc v mezičase situace ještě zhoršila.

 • Míra trpělivosti přetekla! Vzkaz vyslaný úředníkům zní jednoznačně
  dne 20 září, 2020 čas 14:00

  Co je vaše, to je naše a o tom budeme rozhodovat. Tak by se dal pár slovy shrnout suverénní přístup jedné z pražských městských částí k jejich obyvatelům. Jen pár bloků od holešovické redakce Reflexu sídlí nezisková organizace, která začátkem října pořádá kongres. Na ten chtěla upozornit prostřednictvím billboardu vyvěšeného na vlastním objektu. Se zlou se ale potázala. Praha 7 řekla: NE! Umístění poutače na fasádu jejího domu nepovolila.

 • Erotické pohlednice z 1. světové války: Platidlo i odreagování pro vojáky
  dne 20 září, 2020 čas 13:00

  Vojáci si za 1.světové války procházeli očistcem. Na západní frontě se bojovalo především v zákopech. To bylo místo, kde se lidská existence proměňovala v čiré peklo. Chybělo jídlo, chyběla hygiena a přebývaly nemoci nebo krysy. Občas ale přišla světlejší chvilka. Třeba když vojáci mezi sebou kšeftovali s erotickými pohlednicemi, které používali místo peněz jako platidlo.

 • Prymula: Očekávám 6 až 8 tisíc nakažených denně. Nouzový stav je na místě, zavření škol je pravděpodobné
  dne 20 září, 2020 čas 12:00

  V Česku bude pravděpodobně denně přibývat 6000 až 8000 potvrzených nákaz covidem-19, řekl dnes v Partii televize Prima vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Pomoci zploštit růst křivky počtu nakažených by podle něj mohla další opatření, na místě je i zvažovat vyhlášení nouzového stavu, dodal. Za pravděpodobné považuje uzavření škol, především v Praze. Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, se podle něj nyní blíží 1,8.

 • Praha 6 se proměnila v bitevní pole. Stovky lidí, koně i děla se po 400 letech objevili v bitvě na Bílé hoře
  dne 20 září, 2020 čas 11:00

  Velkolepou rekonstrukcí bitvy na Bílé hoře, která proběhla v roce 1620, si Praha 6 připomněla čtyřsetleté výročí této osudové události českých dějin. Za účasti stovek účinkujících z ČR i ze zahraničí došlo 19. a 20. září v předpolí obory Hvězda na Vypichu ke střetu stavovských a císařských vojsk.

 • Simon Wiesenthal: V životě legendárního lovce nacistů hrála důležitou roli Praha
  dne 20 září, 2020 čas 10:00

  Nebyl prorok ani světec. Občas jste v jeho přítomnosti měli pocit, že příliš mluví a vy ho ani trochu nezajímáte. Málokdo však má v sobě tolik citu a soucitu, jako měl Simon Wiesenthal (31.12. 1908 - 20. 9. 2005). V noci špatně spal. Prošel peklem a stále potkával mrtvé. Ráno však býval jako vyměněný: nabitý novou energií a chutí do života. Nebál se smrti. Byl přesvědčen o tom, že nezemře dřív, než dokončí své dílo. 

 • Jeho prsty byly najednou ve mně. Emily Ratajkowski obvinila slavného fotografa ze zneužití
  dne 20 září, 2020 čas 08:00

  Americká modelka Emily Ratajkowski obvinila v autorské eseji pro magazín Vogue, fotografa Jonathana Ledera ze sexuálního zneužití. Celý incident se měl odehrát už v roce 2012. 

 • 26 nejšílenějších roušek, které vás zaručeně pobaví
  dne 20 září, 2020 čas 05:30

  Nemusíme chodit kolem horké kaše. Druhá vlna je tady a spolu s ní všechny nepřijemné pocity, které nás tížily už na jaře. Je pochopitelné, že COVID-19 velmi ovlivňuje náladu nás všech.

 • Středoafrický Čad: Země plná byrokracie a korupce, kde si za peníze koupíte témeř vše
  dne 20 září, 2020 čas 05:15

  Čad rozhodně nepatří k vyhledávaným turistickým destinacím a jakákoli zmínka o něm spíše nahání strach. Když jsem se rozhodoval, jestli zemi navštívím, televize i noviny zrovna chrlily zprávy o opozičních bojovnících před hlavním městem a o únosech. Přesto Čad žije svým vlastním životem a mnozí v této polozapomenuté zemi o nás vědí více než my o nich.

 • Filmová inspirace na tento víkend: Podívejte se na 22 kultovních hororů
  dne 19 září, 2020 čas 15:00

  Ocitli jste se nečekaně v karanténě, zrušili vám kvůli koronaviru všechny naplánované akce na tento týden, nebo už vás jen obyčejně nudí nabídka filmů na Netflixu? 

 • Pražský tunel Blanka slaví 5 let. Podívejte se na kuriózní nehody, které za tu dobu zachytily kamery
  dne 19 září, 2020 čas 13:00

  Technická správa komunikací Praha (TSK) zveřejnila v rámci pětiletého výročí otevření tunelu Blanka video, které ukazuje kuriózní nehody. Video na své Facebookové stránce doplnili komentářem: Prakticky denně dochází k událostem, které si vynutí uzavření tunelu. Na vině jsou v drtivé většině případů nepozorní řidiči. Dávejte na sebe pozor a přejeme vám mnoho šťastných kilometrů bez nehod.

 • Katana je mladá zbraň, samurajové bojovali s jinými meči i kopími. Stříleli i z luků a mušket, říká odborník
  dne 19 září, 2020 čas 12:20

  Pokud hledáte v Česku odborníka na život samurajů, s mistrem Jakubem Zemanem nesáhnete vedle. Vyzná se totiž nejen v historii japonských válečníků, jejich životní cestu praktikuje i ve svém civilním životě. Povídat si s ním proto o těchto bojovnících a historickém období pro nás vzdálené asijské civilizace je tak nesmírně obohacující. Přesvědčte se o tom sami v našem téměř dvouhodinovém rozhovoru ve videu v úvodu článku. Stručně by se to dalo shrnout jako „všechno, co jste kdy chtěli vědět o samurajích, a nevěděli jste, koho se na to zeptat“.

 • Přežití podle Adama Vojtěcha: Hlavně nespoléhat na ministerstvo zdravotnictví!
  dne 19 září, 2020 čas 11:30

  Dnes se dozvíme, že z Andreje Babiše je lepší člověk. Anebo není? A také musíte vidět vystoupení ministra zdravotnictví, ve kterém se dozvíte jak přežít pandémii. Podívejte se na Události Luďka Staňka v článku.

 • Mrtvý žánr? Ale kdeže! Kratičký western, u kterého se nestihnete nadechnout
  dne 19 září, 2020 čas 10:30

  Malé komiksové Nakladatelství Josef Vybíral inklinuje k dobrodružným opusům ze všemožných prostředí, ale prozatím z jeho produkce vynikají westerny. Údajně mrtvý žánr se těší ve Francii velké oblibě, a je proto dost možné, že současné nejlepší kovbojky vznikají právě mezi Galy. Skvělým dokladem je komiksová povídka Až do posledního.

 • eRouška: Jak funguje a proč si stáhnout aplikaci ministerstva zdravotnictví
  dne 19 září, 2020 čas 09:30

  Od pátku je funkční nová verze aplikace eRouška, která uživatele upozorní na možný kontakt s infikovaným, pro všechny typy telefonů. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vyzval, aby ji lidé používali a nebrali ji jako sledování. Po jednání ústřední epidemiologické komise uvedl, že data jsou v aplikaci anonymní.

 • Hamáček: Situace kvůli covidu je vážná, musíme zrušit hromadné akce. Prymula: Druhou vlnu jsem podcenil
  dne 19 září, 2020 čas 08:45

  Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) míní, že vývoj epidemie koronaviru je tak vážný, že nastal čas maximálně omezit sociální kontakty, což znamená zrušit hromadné akce. Řekl to Právu. Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek. Podle něj je nutné se "za každou cenu" udržet pod 120.000 nakaženými, aby systém nekolaboval. Aktuálně je nakažených 21.909 lidí.

 • Drželi rozestupy, dostali 37 gólů. Covid přinesl bizarní fotbalový zápas v Německu
  dne 19 září, 2020 čas 08:00

  V německé regionální soutěži proběhl kuriozní fotbalový zápas. Amatérský mančaft SG Ripdorf z dolnosaského města Uelzen nastoupil proti rivalovi z Holdenstedtu jen se sedmi hráči místo jedenácti. Jak už asi tušíte, hráči Ripdorfu se chtěli vyhnout nákaze covid-19.

 • Skutečně archivní víno: Archeologové v Libanonu našli vinařství staré 2600 let
  dne 19 září, 2020 čas 05:20

  Archeologové v Libanonu našli velmi zachovalý lis na víno, který se používal už v 7. století před naším letopočtem. Jde o nejstarší nález tohoto druhu v zemi a historici jej spojují s Féničany. Součásti lisu se našly v Tall Buráku, zhruba sedm kilometrů od pobřežního města Sajdá, kde vykopávky prováděla Americká univerzita v Bejrútu (AUB) spolu s univerzitou v Tübingenu.

 • TOP 10: Po hradech a zámcích Středočeského kraje
  dne 19 září, 2020 čas 05:10

  Málokterá země se může pyšnit takovou koncentrací starých šlechtických sídel jako ta naše. Vždyť nějaký hrad, zámek, tvrz anebo alespoň zříceninu najdete snad v každé druhé obci. V chystané sérii článků si kraj po kraji představíme památky, které rozhodně stojí za výlet a zároveň nejsou úplně notoricky známé. První na řadě je Středočeský kraj – a předpokládejme, že Karlštejn, Křivoklát, Konopiště nebo Kokořín všichni známe.

 • Madridské nádraží Atocha je příjemným odpočinkovým místem i pro ty, kteří nikam nejedou
  dne 18 září, 2020 čas 16:20

  Nádraží Atocha je nejstarší nádraží v Madridu. Při jeho otevření v roce 1851 tu bylo jen jedno nástupiště, odkud odjížděl do nedalekého Aranjuezu, jehož okolí proslulo pěstováním jahod, tzv. Jahodový vlak. Odjíždějí odtud ale také vlaky příměstské i ty meziměstské. Pomalé, rychlé i ty nejrychlejší, jako je AVE, s nímž dojedete např. do Sevilly (538 km) za dvě a půl hodiny.

 • Nejen Spojené arabské emiráty a Bahrajn. Trump prý zprostředkuje mír Izraele s devíti dalšími státy
  dne 18 září, 2020 čas 16:10

  Americký prezident Donald Trump pojmenoval mírové dohody uzavřené mezi Izraelem a dvěma zeměmi Perského zálivu, Spojenými arabskými emiráty a Bahrajnem jako „úsvit nového Blízkého východu“. Tohle označení by přitom v budoucnu mohly podpořit další podobné smlouvy. Podle Trumpova úterního vyjádření by se k výše zmiňovaným totiž mělo připojit až devět dalších států, včetně Saudské Arábie.

 • Jak Češi řádili v bitvě o Británii: Podívejte se na naše stíhací esa, která ve válce sestřelovala nacisty
  dne 18 září, 2020 čas 16:00

  Termín „stíhací eso“ se poprvé objevil roku 1915, kdy zuřila první světová válka, ve francouzském tisku. Novináři tak titulovali každého letce, jenž sestřelil pět nepřátelských letounů. Prvním se stal Roland Garros, po němž je pojmenován tenisový turnaj (French Open). Jelikož letci se těšili nesmírné popularitě, termín eso se záhy ujal na obou stranách fronty a nositelé tohoto titulu patřili k opravdovým národním hrdinům.

 • Děkan Kryštof Lautner: Před 335 lety byla upálena nejznámější oběť čarodějnických procesů v Čechách
  dne 18 září, 2020 čas 14:00

  V úterý 18. září 1685 zažila Mohelnice velký a pohnutý den. „Jak živo co Mohelnice Mohelnicí jest, nevídáno, aby v tom městě tolik panstva, kdy bylo jako tenkrát, k divadlu se sjelo zdaleka v komorních vozech a také v kočárech panstvo vysokého rodu i nižšího. A co obecného lidu, počtu není,“ stojí v zápisu místního písmáka. Údajně až 20 tisíc lidí se toho dne přišlo podívat na popravu někdejšího šumperského děkana Kryštofa Aloise Lautnera. Tento duchovní, od jehož úmrtí dnes uplynulo 335 let, je považován za neznámější oběť bestiálních a největších čarodějnických procesů v českých zemích. 

 • Začíná přituhovat. Premiér Babiš nevyloučil, že by v Česku mohl být znovu zaveden nouzový stav
  dne 18 září, 2020 čas 13:20

  Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil možnost, že by v Česku mohl být kvůli koronaviru znovu vyhlášen nouzový stav. Bylo by to v případě, kdy by ministerstvo zdravotnictví potřebovalo vyhlásit některé opatření, které nemá v kompetenci podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Návrh by musel přijít od ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), řekl dnes novinářům Babiš.

 • Levinský: Babiš absolutně selhal, může to tu dopadnout opravdu špatně, 10 tisíc nakažených denně je reálných
  dne 18 září, 2020 čas 12:00

  O průběhu epidemie teď víme méně než na jaře, říká matematik z Centra pro modelování biologických a společenských procesů René Levinský. Nemůžu prakticky nic předpovídat, protože netušíme, kolik nakažených opravdu je a jak se epidemie chová. Pokud ale nezměníme chování, může to tu dopadnout opravdu špatně.

 • Jaké má český Senát pravomoci a jak se jeho fungování liší od Poslanecké sněmovny
  dne 18 září, 2020 čas 11:21

  Senát tvoří podle ústavy důležitou součást zákonodárného procesu, přestože v jeho rámci má o něco slabší pravomoci než Poslanecká sněmovna. Senátem musí procházet drtivá většina přijímaných zákonů. Důležitou výjimku v tomto ohledu tvoří zákon o státním rozpočtu a zákon o státním závěrečném účtu, jež projednává pouze Poslanecká sněmovna. Senát nemá přímý vztah k vládě, která musí mít důvěru v Poslanecké sněmovně, ale nemusí se těšit podpoře senátorů. Senátoři tak nemohou přímo interpelovat členy vlády. Jednotliví senátoři také nemohou navrhovat zákony, to může činit jen Senát jako celek.

 • Krásy střední Moravy: Hrad s nacistickou minulostí nebo jeskynní komplexy
  dne 18 září, 2020 čas 11:20

  Zhoršující se situace kolem epidemie koronaviru dost výrazně znepříjemňuje cestování po Evropě. Kdo chce strávit volné dny aspoň nějak zajímavě, může se vydat třeba na výlet za krásami střední Moravy, jako jsem to učinil já. Během dvou dní jsem navštívil dva zajímavé jeskynní systémy a novodobý hrad postavený ve středověkém stylu a také památník vesnice vyvražděné německými jednotkami na konci druhé světové války.

 • Kolem nás není jen covid-19. Babiš s Monikou dál těží státní miliardy. Nově z Lesů ČR
  dne 18 září, 2020 čas 10:10

  V situaci, kdy se Česko stává koronavirovým strašákem Evropy a vláda dál předvádí neschopnost při zvládání epidemie, uniká veřejné pozornosti snadno řada jiných událostí. Třeba nový díl seriálu z pera Andreje Babiše s pracovním názvem Jak rodina premiéra dojí ze státu miliardy. Stručný nástin děje: Státní podnik Lesy ČR vypisuje tendr za pět miliard, jehož vítězem se stává – kdo by to byl čekal – firma z koncernu Agrofert.

 • Češi, do toho! Nové Nagano je tady, útočíme na další korona rekord
  dne 18 září, 2020 čas 09:40

  V Událostech Luďka Staňka rozhodně nejsme ageisté. Věnujeme se mladým stejně jako starým. A dnešní díl je toho důkazem. Zcela jasným důkazem.

 • Babiš se má omluvit Kalouskovi za své výroky, rozhodl soud
  dne 18 září, 2020 čas 09:30

  Premiér Andrej Babiš se má na schůzi Sněmovny i písemně omluvit poslanci Miroslavu Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl při debatě ve Sněmovně. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt není pravomocný. Babiš v roce 2018 před hlasováním o důvěře vládě ANO a ČSSD prohlásil, že Kalousek rozkrádal ministerstvo obrany a "zabil lidi cez padáky". Podle soudu šlo o osobní útok.

 • Playstation 5 oznámen. Do Česka dorazí 19. listopadu, cena začíná na necelých 11 tisících
  dne 18 září, 2020 čas 08:45

  Nejprodávanější herní konzole Playstation konečně zveřejnila datum vydání i ceny své dlouho očekávané páté generace. Playstation 5 dorazí 19. listopadu 2020, a to ve dvou verzích. Základní verze bude dostupná za cenu 13 490 Kč. Tzv. Digital Edition, která neobsahuje blueray mechaniku pak za 10 790 Kč. Konzoli je možné si předobjednat na všech velkých českých eshopech s elektronikou. Zásoby se ale rychle tenčí.

 • Kompletní přehled: Seznam lídrů kandidátek do krajských voleb 2020. Hejtman chce být nacista i komunista
  dne 18 září, 2020 čas 07:00

  Přinášíme přehled lídrů kandidátek pro krajské volby 2020, které se konají 2. a 3. října 2020, od 14:00 do 22:00 první den voleb a od 8:00 do 14:00 hodin druhý den voleb. Krajští zastupitelé budou voleni ve třinácti krajích, kromě hlavního města Prahy. Souběžně s volbami do krajských zastupitelstev se konají i volby do Senátu.

 • Prostá i slavná Extremadura: Chudý španělský region býval kolébkou největších evropských dobyvatelů
  dne 18 září, 2020 čas 04:20

  „Neodcházejte, dnes má naše Peñalsordo důležitou fiestu. Slavíme osvobození od Maurů. Uvidíte lidskou pyramidu.“ Sympatický Španěl ve sváteční košili pomalu lovil anglická slova, zatímco jeho přítelkyně stála stranou a svou dokonalou angličtinu raději příliš neprosazovala. Byli jsme totiž v srdci tradičního španělského venkova nedaleko hranic Extremadury s Castillou-La Mancha.

 • Riskují život při cestě do školy: Asijské děti chodí po útesech a překonávají řeku v igelitových pytlích
  dne 18 září, 2020 čas 04:10

  Pokud si vaše děti někdy stěžují, že se jim nechce do školy, ukažte jim fotografie, které najdete v galerii toho článku. Asijským dětem jde totiž při cestě do vzdělávacích ústavů mnohdy až o život. Nejenom, že musí zdolat nehorázné výšky v horách nebo se udržet na prudkých srázech, ale zavázané v igelitových pytlích musí překonat divokou řeku s šíleným proudem.   

 • Velvyslanec Kmoníček: Trump vyhraje. Na občanskou válku nevěřím, ale na možnost násilných nepokojů ano
  dne 18 září, 2020 čas 04:00

  Jak budou vypadat příští Spojené státy, pokud za pár týdnů vyhraje prezidentské volby Trumpův vyzývatel Joe Biden? „Amerika bude stejná, politika z 80 procent podobná a rétorika stoprocentně jiná,“ nastiňuje český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček. Střídání v Bílém domě ovšem neočekává.

Nová generace platformy pro obchodování s bitcoiny a dalšími známými krypto-měnami.

Bitmex CZ

Sdílené stránky FB

Výše uvádíme abecední seznam všech facebookových profilů. Po kliknutí na odkaz se nedostáváte na facebook, ale na stránku webu. Zde jsou všechny poslední příspěvky s možností prohlížení počtů – líbí se mi, komentářů a sdílení. Po kliknutí na černé pole s ikonkami se Vám zobrazí – seznam uživatelů – líbí se mi a taky komentáře. Reagovat na články a komentáře můžete až na facebooku po kliku na Zobrazit na Facebooku. Na našem webu můžete prohlížet videa a taky fotografie. Pro uživatelské reakce / odpovědi, příspěvky / na Facebooku musíte mít uživatelský účet a mít přihlášení.
Pro prohlížení Facebookových stránek na našem webu politikanafacebooku.cz uživatelský účet mít nemusíte.

Sdílené stránky FB

Zobrazení celkem
Zobrazení celkem
1232
Zobrazeno dnes
Zobrazeno dnes
2

Zanechat komentář

Rolovat nahoru