Vyberte stránku

Reflex časopis


Reflex je český týdeník vycházející od dubna roku 1990. Věnuje se převážně společenským, politickým, kulturním a publicistickým tématům.


Reflex časopis na facebookuReflex časopis články z reflex.cz


Reflex.cz Reflex.cz

 • Výšlap na Kleť za nejstarší kamennou rozhlednou v Česku a další zajímavosti v Blanském lese
  dne 5 listopadu, 2020 čas 17:20

  Blanský les byl jako chráněná krajinná oblast vyhlášen v roce 1989 a zabírá plochu přes dvě stě kilometrů čtverečních. Leží v podhůří Šumavy, severně od okresního města Český Krumlov. Jeho východní hranici tvoří řeka Vltava, na západě sousedí s vojenským prostorem Boletice. Na severu pak přechází v rovinu Českobudějovické pánve plnou rybníků a malebných vesniček. Nejvyšším vrcholem Blanského lesa je Kleť, vysoká 1084 metrů.

 • Představitel vedlejších, ale nezapomenutelných rolí. Před 100 lety se narodil herec Václav Lohniský
  dne 5 listopadu, 2020 čas 17:10

  Děti si ho pamatují jako Smrťáka z pohádky Dařbuján a Pandrhola, pro starší generaci pro změnu představuje snaživého Hujera či pološíleného docenta Chocholouška. Václav Lohniský, který se narodil 5. listopadu 1920, měl ve velké lásce především divadlo. Vedle hraní se věnoval také režírování.

 • Vladimír Pikora: Média politicky agitují a trhy si toho nevšímají. V amerických volbách vede Čína
  dne 5 listopadu, 2020 čas 17:00

  Měsíce se mluví o tom, jak americké prezidentské volby „změní svět“ – a je to tu. Bylo a stále to je napínavé. S koncem voleb nic nekončí. Směřujeme na útes, kde Západ uvízne. Média a sociální sítě napětí ještě vyšponují.

 • Ublížený samaritán Dejdar: Divný byznys schovával za pomoc druhým v koronakrizi
  dne 5 listopadu, 2020 čas 16:00

  Doba je zlá. To víme všichni. A evidentně si to uvědomuje i samozvaný samaritán Martin Dejdar. Ten si myslel, že si asi nikdo nevšimne, když se trochu přiživí na jménech českých celebrit pomocí super projektu Wish4You s tím, že chce pomáhat kolegům v nouzi a rozveselit deprimovanou veřejnost. Někdo si toho ale všiml a dabér Barta Simpsona svůj půlroční, tvrdě vydřený byznys, z hodiny na hodinu smazal. Více uvidíte v novém dílu pořadu internetové televize Mall TV Síťoviny.

 • Jak se bývalý úředník Ministerstva vnitra stal obětí pomsty Roberta Šlachty
  dne 5 listopadu, 2020 čas 15:10

  Petr Plaňanský býval úspěšným policistou a úředníkem na Ministerstvu vnitra. Jeho slibnou kariéru ale ukončilo, když začal prošetřovat své bývalé kolegy. To se mu stalo osudným. Nakonec se stal obětí jejich intrik a zmanipulovaného trestního stíhání. O co vlastně šlo? 

 • Politolog Roman Chytilek: Americké sčítání hlasů před bouří?
  dne 5 listopadu, 2020 čas 15:10

  Spojené státy stále sčítají a žijí v napětí, který z kandidátů v prezidentských volbách zvítězí a zejména zda druhý z nich svou porážku přizná. Zlověstná fáze jak z Tarantinova filmu, které ale klima letošních voleb vysloveně nahrálo.

 • Dva docela Normální lidi v generačním románu mileniálů od Sally Rooneyové zjišťují, co se životem
  dne 5 listopadu, 2020 čas 13:50

  Ona je příliš hubená, divná, v kolektivu neoblíbená, tudíž nesebevědomá, ale zajímavá a oduševnělá. On je vysoký, krásný, populární, excelentní sportovec a snad ještě o vlásek chytřejší než ona...

 • Poslední perský šáh při korunovaci napodoboval Napoleona: Stejně tak ho čekalo vyhnanství
  dne 5 listopadu, 2020 čas 13:00

  V roce 1804 proběhla korunovace Napoleona Bonaparta císařem. K úžasu všech přítomných si Bonaparte nasadil na hlavu císařskou korunu sám a pak jednu menší položil na hlavu své ženě Josefíně. Ve stejném stylu pojal svoji korunovaci poslední perský šáh Muhammad Rezá Pahlaví v roce 1967. Korunovace ale nebyla tou jedinou věcí, která ho s Napoleonem spojovala. I on skončil ve vyhnanství. 

 • Jan „Vojtěch“ Blatný: Semaforu přidá barvu, zřídí pracovní skupinu č. 156. Mrtvých už je hodně přes 4 tisíce!
  dne 5 listopadu, 2020 čas 12:00

  Začátek byl naprosto tragický a bohužel zatím nic nenasvědčuje, že by pokračování mělo být lepší. Ministr zdravotnictví Jan Blatný, který je kvůli koronakrizi spolu s premiérem Babišem nejdůležitějším členem kabinetu, nepředvedl za první týden ve funkci nic, čemu by šlo zatleskat. Naopak virus se nepřestává činit a trhá smutné rekordy.

 • Krysy na palubě! Situace na českém parníčku si s velkým americkým příběhem nezadá
  dne 5 listopadu, 2020 čas 10:30

  Dnes bychom se asi měli podívat do Ameriky, ale vzhledem k tomu, že tam právě teď jsou všichni novináři světa a stejně nikdo nechápe, co se tam děje, ještě den počkáme. Celé Události Luďka Staňka najdete v článku.

 • Volby prezidenta v USA živě: Joe Biden je kousek od vítězství, Trump bude chtít přepočítání hlasů
  dne 5 listopadu, 2020 čas 09:00

  Prezidentské volby v USA vrcholí. Američané odvolili a čeká se na sečtení hlasů, které určí nového prezidenta. Demokrat a bývalý viceprezident Joe Biden si uchoval v průzkumech stálý náskok několika procent, ale vše ještě není rozhodnuto, průběžné výsledky ukazují, že úřadující republikánský prezident Donald Trump si vede lépe, než se z průzkumů zdálo. Sledujete s námi online další napínavý průběh prezidentských voleb, které kvůli epidemii budou v mnoha ohledech naprosto jiné, než všechna předcházející klání o Bílý dům.

 • Pornografie, nebo umění? Unikátní japonské kresby měly novomanželům usnadnit svatební noc
  dne 5 listopadu, 2020 čas 09:00

  Název japonského uměleckého směru Šunga lze češtiny přeložit jako „jarní obrázky“. Toto japonské umění přelomu 18. a 19. století explicitně zobrazovalo sexuální praktiky. Obrázky byly podle zvyku dávány novomanželům pod polštář jako „návod“ k první společné noci.  

 • Vanuatu: Souostroví plné přátelských lidí, opuštěných pláží, aktivních sopek a pestré vegetace
  dne 5 listopadu, 2020 čas 05:20

  „It’s Vanuatu time, darling“ – slyšíte, když se zeptáte na čas. Ten jako by se na tomhle souostroví zastavil. V zemi plné rytmických zvuků, těch nejvřelejších úsměvů a nekonečné pohody. Tohle všechno je Vanuatu – malý ráj schovaný v jižním Pacifiku.

 • Matěj Ruppert: Zaorálek ať odstoupí, Zeman pozvracel Ústavu, útoky na umělce jsou komoušská hanebnost
  dne 5 listopadu, 2020 čas 05:10

  Monkey Business jsou nejlepší kapela na světě, říká zpěvák Matěj Ruppert. Je nesexuální exhibicionista a koncerty ho nabíjejí energií, proto teď na něj nárazově padá deprese. Nová deska kapely Freedom on sale, která právě teď vychází, je ale prý zase lepší. A v novém klipu s Jiřím Langmajerem se trochu účtuje s politiky.

 • Marek Stoniš: Nové vládní opatření aneb Včera neděle byla…
  dne 5 listopadu, 2020 čas 05:00

  Proč máme hloupou vládu, hloupý Parlament, hloupé státní úřednictvo? Protože jsme hloupí, hloupě volíme a hloupě čekáme, že to, co si zvolíme, hloupé nebude. Třeba volíme někoho, kdo nám (já vím, že nám ne) nabulíkuje, že jsme schopný národ, jen nám vládnou nemehla, a on že nemehlo není. Jak jsme hloupí!

 • Jefim Fištejn: Média vám řeknou, co je pravda
  dne 4 listopadu, 2020 čas 19:50

  Americké volby skončily, ale na správný výklad jejich výsledků si ještě počkáme. Média nám řeknou, zda zvítězila veskrze nedokonalá demokracie, anebo odvěký ideál všech socialistických revolucí – vytvoření společnosti rovnosti a spravedlnosti pro úplně všechny.

 • Bizarní souboj Trumpa a Bidena lemuje absurdní a zcela zastaralý americký volební systém
  dne 4 listopadu, 2020 čas 17:45

  Amerika zažila vpravdě bizarní prezidentský volební souboj egomaniackého Donalda Trumpa a intelektuálně zpomaleného Joe Bidena, který možná rozhodnou až soudy. Absurditu celého zápasu navíc lemuje zastaralý, komplikovaný a svým způsobem nespravedlivý a nedostatečně demokratický americký volební systém, který připomíná všechno možné, jen ne moderní zemi 21. století.

 • Na Olomoucku policie rozprášila nepovolené vyučování prvňáčků ve stodole. Ilegálních učeben přibývá
  dne 4 listopadu, 2020 čas 17:30

  Na to, že i přes nařízení vlády se tu a tam objeví nějaká hospoda, která má otevřeno a tajně zde pod rouškou tmy probíhá popíjení alkoholu, už jsme si zvykli. Hospodští to prostě tu a tam risknou i přes hrozbu vysoké pokuty. Zatemní okna a hosty dovnitř pouští zadní vchodem po předešlé telefonické domluvě.

 • Trapnost na sociálních sítích ODS: Fiala, Pekarová a Jurečka si vzali příklad ze superhrdinů od Marvelu
  dne 4 listopadu, 2020 čas 17:20

  Máte rádi filmy studia Marvel se superhrdiny? Tak to se určitě nedívejte na facebookovou stránku politické strany ODS. Vaše sympatie by se totiž mohly hodně rychle proměnit v touhu vypíchnout si trapností oči. Trojice Petr Fiala, Marian Jurečka a Markéta Pekarová Adamová se totiž nechala na fotografii upravit do podoby superhrdinů Dr. Strange, Ironmana a Black Widow. Aspoň, že si to nechali až po volbách. Více se dozvíte v novém díle pořadu internetové televize Mall.tv Síťoviny.

 • Vladimír Mertlík: Dají-li mi tu medaili, nebo nedají-li mi tu medaili
  dne 4 listopadu, 2020 čas 17:10

  Prostor minulého ohlédnutí nechalo Zpětné zrcátko připomínce maršála Radeckého, jedné z neprávem opomíjených největších osobností českých dějin. Nelze však pominout události související s datem oslav založení samostatného státu 28. října. Zpětné zrcátko má na mysli jak události, které je třeba připomenout, tak ty, které by bylo lepší raději zapomenout. Oslava vzniku státu je pokaždé příležitostí k ohlédnutí za dávnou historií i včerejšími dny života národa.

 • Česká televize slibuje Vánoce se šťastnou hvězdou a silnými ženskými postavami
  dne 4 listopadu, 2020 čas 17:00

  Budoucnost je ve hvězdách a pohádky jsou (zejména) pro děti. Hlavním hrdinou nové štědrovečerní pohádky České televize O vánoční hvězdě je učitel. Přizpůsobuje se tak ČT nynější situaci, kdy děti znají učitele téměř jenom jako tvář na obrazovce, nebo nám veřejnoprávní instituce naznačuje, že by nejkrásnějším dárkem pod stromeček bylo, kdyby děti mohly zase chodit do školy?

 • Sladká voda je ve vyprahlém Ománu velkou vzácností. Přesto si lze ve vnitrozemí užít fantastické koupání
  dne 4 listopadu, 2020 čas 16:00

  V Ománu, zemi na severovýchodním okraji Arabského poloostrova, je sladká voda doslova poklad. Roční úhrn srážek tu na většině míst dosahuje jen dvaceti až sta milimetrů, více deště dostává jen pohoří Džabal Ahdar a region Zufár. Přesto tu lidé farmaří a užívají si koupání, nebo dokonce i závody ve skocích do vody.

 • Kino Brasil: ohřejte se na brazilské vlně
  dne 4 listopadu, 2020 čas 15:00

  I v letošním turbulentním roce přinese festival Kino Brasil to nejlepší z brazilské kinematografie, a to ve dnech 5. až 8. listopadu. Vzhledem k aktuální situaci budou filmy vysílány online, vůbec poprvé si tak budete moci vychutnat filmový zážitek z pohodlí domova v rámci celé České republiky. Online proběhne i doprovodný festivalový program včetně filmových úvodů.

 • Kennedy propagující pivo a nerudný soused Bush. Kteří američtí prezidenti se objevili v seriálu Simpsonovi?
  dne 4 listopadu, 2020 čas 14:10

  Tvůrci oblíbené žluté rodinky na začátku milénia předpověděli například kandidaturu Donalda Trumpa. Velmi často se v Simpsonových objevují ale i jiní prezidenti, kteří jsou pravidelně karikováni. Číslo jedna je samozřejmě (zatím) aktuální prezident Donald Trump. Populárním cílem byl také Richard Nixon.

 • Prezident MFF KV Jiří Bartoška: „Uvidíme se až v červenci ve Varech.“ Podzimní festivalové Půlvary nebudou
  dne 4 listopadu, 2020 čas 13:00

    Mimořádný 54 ½ Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, původně plánovaný na 18.- 21. listopadu 2020, se z pochopitelných důvodů, tedy kvůli nadále trvajícím vládním epidemiologickým opatřením, neuskuteční.

 • Trump odmítl covid a možná férově vyhrál. Bojím se ale, kam jeho výroky povedou, říká exvelvyslanec Kolář
  dne 4 listopadu, 2020 čas 13:00

  Donald Trump se vyhlásil za vítěze a zpochybnil volby, vyslal zprávu svým příznivcům, že si nesmí nechat vítězství ukrást, říká bývalý velvyslanec ve Spojených státech a diplomat Petr Kolář. Trump i Biden se podle něj budou v dalších hodinách a dnech prohlašovat za vítěze. Je ale dost možné, že Trump znovu vyhrál i bez toho, aby do voleb zasáhl třeba Nejvyšší soud. Zřejmě rozhodnou až korespondenční hlasy.

 • Tolerance jen na oko. I v českých mešitách je muslimům vštěpována nenávist
  dne 4 listopadu, 2020 čas 12:00

  Co mají společného nedávné teroristické útoky v Nice a ve Vídni? Mnoho, ale nejvíce to, že ideologickou motivací útočících islámských teroristů je nenávist vůči křesťanství, židům a Západu, respektive Evropě jako celku. Jenže teroristický útok je jen špičkou ledovce. Muslimům a muslimkám „vytyčuje“ cestu k tomuto vrcholu ledovce latentní nenávist šířená v mnoha mešitách islámskými duchovními, kteří zároveň mnohdy tvrdí, že terorismus a násilí odsuzují. 

 • Hra Assassin's Creed Valhalla potěší fanoušky seriálů Vikingové i Last Kingdom. Objeví se staří známí
  dne 4 listopadu, 2020 čas 10:00

  Pokud patříte mezi fanoušky seriálů se severskou tematikou, pak má pro vás chystaná hra Assassin’s Creed Valhalla dobrou zprávu. Ve hře od studia Ubisoft se objeví staří známí – král Alfréd Veliký známý ze seriálu Last Kingdom či synové Ragnara Lothbroka ze série Vikingové.

 • Co se děje na Hradě? Prezidentovi nikdo nevěří, Ovčáček fotí dlažbu a Mynář píše dopisy
  dne 4 listopadu, 2020 čas 09:00

  Podle posledních průzkumů přestává být úřad prezidenta pro Čechy důležitý. Otázkou tedy zůstává, co bez svých voličů a podporovatelů dělají na Hradě

 • Lahve na pivo, které mají cenu milionů. Podívejte se na unikátní projekt Plzeňského Prazdroje
  dne 4 listopadu, 2020 čas 05:20

  Stojí dost peněz, ale každá koruna z nich jde na dobrou věc. Řeč je o sérii unikátních pivních lahvích Pilsner Urquell, které i letos poputují do charitativní aukce ve prospěch Centra Paraple.  Autorem letošních lahví je jeden z nejlepších českých designérů Michal Froněk, spoluzakladatel designového studia Olgoj Chorchoj. Lahev vyrobila česká ikonická sklárna Moser ve spolupráci s hodinářskou manufakturou Bohematic. 

 • Průběžné výsledky voleb v USA: Takhle vypadají aktuální zisky Trumpa a Bidena a počty jejich delegátů
  dne 4 listopadu, 2020 čas 05:20

  Kdy budeme znát nového prezidenta USA? Určitě později, než v minulých letech. Lidé ve Spojených státech sice odvolili v úterý 3. listopadu, velká účast a epidemie covid-19 ale protahuje sčítání a těsné průběžné výsledky znemožňují odhadnout vítěze. Dosud přitom bylo běžné, že ještě tentýž volební večer amerického času (někdy brzy ráno českého času) je jasné, kdo z kandidátů získal většinu volitelů a bude příštím nájemníkem Bílého domu. Letos se výsledky výrazně zpožďují.

 • Největší městečko buddhistů na světě: Na strmých svazích žijí mniši a jeptišky v drsných podmínkách
  dne 4 listopadu, 2020 čas 05:10

  Víte, kde mají v Číně opravdu bezkonkurenční výhled? V městečku Larung Gar v provincii Sêrtar Garzê v Tibetské autonomní prefektuře Sichuan, které se nachází 4 tisíce metrů nad mořem. Malinké domečky, ve kterých žije na 40 tisíc mnichů jsou postaveny ve svahu. Místní obyvatelé se však musí vypořádat s životem v nelehkých podmínkách.

 • 50 dnů do Vánoc. V čem budou letos kvůli koronaviru jiné a na co se můžeme už teď připravit
  dne 4 listopadu, 2020 čas 05:00

  Žádné nebo velmi omezené vánoční trhy, stejně tak firemní večírky a dětské besídky. Obchody v tom lepším případě otevřené jen při dodržení přísných pravidel, nákup většiny dárků online, ale část jich kvůli přetížení zásilkových služeb přijde možná pozdě. Méně utracených peněz. Půlnoční mše přes počítač, rozhodně ne v kostele našlapaném až po kůr. A pro plno lidí také méně návštěv blízkých. Je sice teprve začátek listopadu, ale tímhle si už můžeme být skoro jistí. Co dál?

 • Radost ze sousedky netrvala dlouho, její dluhy vyřešil exekutor
  dne 3 listopadu, 2020 čas 23:00

  Zástupci společenství vlastníků bytových jednotek činžovního domu v Kladně se právem radovali, že se poslední volný byt prodal. Přivítali totiž mladou sousedku, pětadvacetiletou Alenu. V tu chvíli ale ještě netušili, že se kvůli Aleně budou muset poprvé v historii obrátit na soudního exekutora.

 • Animace: Takhle se vyvíjely preference Trumpa a Bidena od března do dnešních voleb
  dne 3 listopadu, 2020 čas 20:05

  Americké prezidentské volby jsou nejdůležitější volby letošního roku, proto jsou logicky předmětem mnoha průzkumů preferencí, které poskytují obrázek o favoritovi podzimního volebního klání. Sledovali jsme preference dvou hlavních kandidátů na post prezidenta. Joe Biden je na tom od začátku lépe. Jak se preference vyvíjely?

 • Šest bláznivých, ale reálných výsledků dnešních amerických voleb, kdy v noci nevyhraje ani Trump ani Biden
  dne 3 listopadu, 2020 čas 18:15

  Celý svět se rozdělil na dvě poloviny a trochu po vzoru Losny a Mažnáka se těší buď na noční obhajobu Donalda Trumpa, nebo naopak na nástup Joe Bidena do Bílého domu. Všichni čekají, že ráno budeme vědět, zda vyhrál současný republikánský prezident nebo jeho hlavní demokratický vyzyvatel. Jenže tentokrát je na stole i třetí cesta, podle níž do rána nevyhraje ani jeden z obou favoritů.

 • Škárka, který tvrdí, že nedonošené děti jsou zrůdy, vyhrává anketu Zlatý Zmrd
  dne 3 listopadu, 2020 čas 17:20

  Dlouho to vypadalo, že tradiční každoroční ocenění Zlatý Zmrd za rok 2020, které se uděluje nejméně oblíbené osobě v České republice, má letos jasného vítěze. Všechny sázkové kanceláře favorizovaly Pavlínku, která soutěžila v Masterchefu. Pro její neustálý pláč a řadu podezření, že i přes své nevalné kulinářské dovednosti ji vedení soutěže a porotci stále drží ve hře, si nebohá soutěžící vysloužila nálepku nepřítele České republiky.

 • Motivace pro mladé a ambiciózní: Ministerstvo zahraničí je láká do EU za prací pomocí efektivního videa
  dne 3 listopadu, 2020 čas 17:10

  Už jste viděli motivační video Ministerstva zahraničních věcí České republiky k hledání si práce v Evropské unii? Garantujeme vám, že díky němu budete tak namotivovaní co nejrychleji utéct z tohoto státu a už se nevracet, až se budete divit. Nový díl pořadu Síťoviny internetové televize Mall.tv vám přináší exkluzivní trailer.

 • Jak komáři přelstili karanténu: Žlutá zimnice ve Filadelfii
  dne 3 listopadu, 2020 čas 17:00

  V Evropě lidé sváděli boj s posledními morovými ranami a za oceánem se rozšířila jiná nemoc. V čerstvě nezávislých Spojených státech amerických se v opakovaných vlnách hlásila o slovo žlutá zimnice. Ke konci léta 1793 přišla řádit také do tehdejšího hlavního města USA Filadelfie. Tisíce obyvatel před epidemií uprchly. S nebezpečnou virovou nákazou si nakonec musela poradit sama příroda.

 • Co se stalo s politickou scénou? Je plná nekompetentních břídilů a kompetentních zlodějů
  dne 3 listopadu, 2020 čas 16:00

  Kde jsou ty časy, kdy byla politika kultivovanou disciplínou, o kterou se zajímala široká veřejnost, která dokázala kriticky zhodnotit důležité společenské otázky? Proč je politická scéna plná nekompetentních břídilů a zlodějů? Lord Mikynsky vám v novém díle pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem řekne přesně, kde tyto zlaté časy jsou a co se s politickou scénou vlastně stalo. A líbit se vám to nejspíš moc nebude. 

 • Blockheide, krajina lesů, luk, rybníků a obřích balvanů, láká k podzimním procházkám
  dne 3 listopadu, 2020 čas 15:10

  Dnešní tip na pěkný podzimní výlet nám tak trochu pokazil, jako ostatně spoustu věcí v tomto nešťastném roce, koronavirus. Pro návštěvu našich jižních sousedů totiž od soboty čerstvě potřebujeme negativní PCR test na nemoc covid-19. Pokud jej máte, nic dalšího vám nebrání vydat se jen kousek za české hranice, do rakouského přírodního parku Blockheide. Zpestření při ozdravné procházce podzimně zabarveným lesem obstarají žulové balvany roztodivných tvarů.

 • Senátní výbor neschvaluje příspěvek 5000 Kč pro důchodce. Chce místo toho přispět rodinám a samoživitelům
  dne 3 listopadu, 2020 čas 14:24

  Senát projedná navrhované poskytnutí jednorázového příspěvku 5000 korun všem důchodcům bez stanoviska svého sociálního výboru. Ve hře je pozměňovací návrh, který by přiznal přilepšení 6000 korun samoživitelkám, samoživitelům a rodičům pobírajícím rodičovský příspěvek. Dnes to řekl člen výboru Marek Hilšer z klubu Starostů. Kabinet přitom počítá s vyplacením částky ještě letos, rozpočtové náklady se odhadují na 15 miliard korun.

 • Počty počtů: Jak jsou na tom Trump a Biden na prahu volebního dne?
  dne 3 listopadu, 2020 čas 13:00

  Složitý volební systém, desítky různých průzkumů. To je kulisa dnešního volebního dne, který rozhodne o tom, kdo se 20. ledna stane novým americkým prezidentem. Nabízíme návod, jak se ve změti čísel zorientovat a poznat, z jaké startovní pozice oba hlavní kandidáti jdou do hlavního volebního dne.

 • Jak sledovat americkou volební noc jako profík? S onlinem Reflexu a s tímto jízdním řádem
  dne 3 listopadu, 2020 čas 13:00

  Některá média už prohlašují Bidena za skoroprezidenta, ale volební výsledek je stále otevřený a Trump stále může vstoupit do dějin jako autor dvou volebních „zázraků,“ kdy vyhraje s méně hlasy než jeho soupeř.

 • Americké volby začínají. Vypukne v levicových médiích Noc protáhlých obličejů II.?
  dne 3 listopadu, 2020 čas 13:00

  Před čtyřmi lety dostala levicová mainstreamová média dva pořádné údery na solar: to když se sečetly hlasy v referendu o vystoupení Velké Británie z Evropské unie a když byl americkým prezidentem zvolen Donald Trump.

 • Portrét prezidenta: Kdo je Donald Trump a proč ztratil pozici favorita pro prezidentské volby 2020
  dne 3 listopadu, 2020 čas 12:30

  Vítěz amerických prezidentských voleb z roku 2016 Donald Trump obhajuje v letošních prezidentských volbách svou pozici. Do voleb 2020 vstoupil navzdory mediálnímu obrazu jako mírný favorit, ale americkou politikou následně otřásl nečekaný nástup viru i kampaň Black lives matter. Trump se přesto stále drží ve hře, ale zároveň mu reálně hrozí, že bude dalším americkým prezidentem jen na jedno funkční období.

 • Fanoušci seriálu o Alžbětě II. Koruna se již tento měsíc dočkají čtvrté série
  dne 3 listopadu, 2020 čas 11:20

  Oblíbený historický seriál Koruna (The Crown), který se věnuje době vlády britské královny Alžběty II., již 15. listopadu spustí svou 4. řadu. V té vladařku opět ztvární držitelka Oscara Olivia Colman. Výpravný seriál Koruna se stal jedním z vůbec nejoblíbenějších původních projektů streamové televize Netflix. 

Nová generace platformy pro obchodování s bitcoiny a dalšími známými krypto-měnami.

Bitmex CZ

Sdílené stránky FB

Výše uvádíme abecední seznam všech facebookových profilů. Po kliknutí na odkaz se nedostáváte na facebook, ale na stránku webu. Zde jsou všechny poslední příspěvky s možností prohlížení počtů – líbí se mi, komentářů a sdílení. Po kliknutí na černé pole s ikonkami se Vám zobrazí – seznam uživatelů – líbí se mi a taky komentáře. Reagovat na články a komentáře můžete až na facebooku po kliku na Zobrazit na Facebooku. Na našem webu můžete prohlížet videa a taky fotografie. Pro uživatelské reakce / odpovědi, příspěvky / na Facebooku musíte mít uživatelský účet a mít přihlášení.
Pro prohlížení Facebookových stránek na našem webu politikanafacebooku.cz uživatelský účet mít nemusíte.

Sdílené stránky FB

Zobrazení celkem
Zobrazení celkem
1272
Zobrazeno dnes
Zobrazeno dnes
2

Zanechat komentář

Rolovat nahoru