Vyberte stránku

Reflex časopis


Reflex je český týdeník vycházející od dubna roku 1990. Věnuje se převážně společenským, politickým, kulturním a publicistickým tématům.


Reflex časopis na facebookuReflex časopis články z reflex.cz


Reflex.cz Reflex.cz

 • Sexy doktorka Juan: Mladá lékařka bojuje s koronavirem. Pod pláštěm schovává neuvěřitelné tělo
  dne 16 února, 2020 čas 16:20

  Epidemie smrtícího koronaviru v Číně rodí další a další hrdiny z řad lékařů, kteří stojí v první linii a snaží se šíření nákazy zastavit. Patří mezi ně i Juan Herongová (30). Mladá doktorka je mimo jiné i velmi úspěšnou modelkou - na Instagramu má téměř 400 tisíc fanoušků!

 • Neznámá tvář Švýcarska: Země je poseta bunkry a úkryty, některé vypadají jako obyčejné domy či stodoly
  dne 16 února, 2020 čas 15:00

  Přestože je Švýcarsko oficiálně neutrální země, má velmi dobře vycvičenou a vyzbrojenou armádu. Je známo, že i vojáci v záloze mají doma zbraně. Tato alpská země je také posedlá výstavbou nejrůznějších bunkrů a úkrytů. Bunkrů je kolem 20 tisíc a přes 300 tisíc je pak nejrůznějších úkrytů, které jsou jak v soukromých, tak obecních či státních budovách.

 • První Hells Angels: Jak vypadal každodenní život pekelných andělů v 60. letech
  dne 16 února, 2020 čas 13:40

  Zatímco v dnešní době se na motorkářské gangy a jejich pololegální aktivity můžeme dívat běžně i v televizi, na začátku 60. let šlo o zcela nový fenomén. Američtí policisté si s nimi nevěděli rady a běžní občané se jich báli. Pekelným andělům to ale nevadilo. Rádi provokovali a mytickou auru problémových hochů uměli využít ve svůj prospěch.

 • Británii dál sužuje bouře Dennis, povodně hrozí i ve Francii
  dne 16 února, 2020 čas 12:50

  Bouře Dennis dnes s plnou silou udeřila na Britské ostrovy. Meteorologové vydali varování před záplavami pro tři stovky míst po celé Británii, největší nebezpečí hrozí v jižním Walesu. Před silným větrem, který by mohl dosahovat až 120 kilometrů za hodinu, celou západní část země varovali i meteorologové v Irsku. Druhý nejvyšší stupeň varování kvůli záplavám platí také na francouzském Bretaňském poloostrově.

 • Radomil Bábek: Jak Babiš a Schillerová zvyšují moc státu nad podnikateli
  dne 16 února, 2020 čas 11:50

  Většina malých a středních podnikatelů si ani nevšimla, že přichází změna, která je připraví o podnikatelskou svobodu. Právě v těchto dnech se v Poslanecké sněmovně jedná o novele daňového řádu. Nejvíce podnikatele dráždí prodloužení lhůty pro vratku DPH o 15 dnů. Vláda zadrží naše peníze a vytvoří si kontokorent ve výši asi 25 miliard Kč! To by bylo křiku, to by bylo kontrol a soudů, kdyby to udělal zaměstnavatel svým zaměstnancům! A oprávněně, protože hospodařit svévolně s cizími penězi je lumpárna. Vláda to udělá.

 • Bez kaváren by vládl světu klid a mír. Revoluce vzniká nad rozpitým šálkem!
  dne 16 února, 2020 čas 10:20

  Pokud si ráno nedovedete představit bez hrnečku horké kávy, třesou se vám ruce, kdykoliv dojdou kapsle v kávovaru, a většinu pracovních schůzek přesouváte z kanceláře do vaší oblíbené kavárny, pravděpodobně jste stoupenci radikálního myšlení, narušitelé systému a revolucionáři.

 • Neseriózní Události Luďka Staňka - Parazit Babiš, ombudsman Křeček a další legrace
  dne 16 února, 2020 čas 09:00

  Byly Oscary a film Parazit získal mnoho cen. Recenze na Parazita, kterou tento týden odvysílaly Události Luďka Staňka vás určitě překvapí. Už jen proto, že tento film by se mohl úplně klidně odvysílat v Čechách.

 • Bujon z kamene: Vítejte v malebném městečku na řece Semois
  dne 16 února, 2020 čas 07:30

  Mysleli jste si, že bujon může být jen něco teplého do žaludku? Kdepak, vyjedete-li si na malý výlet na francouzsko-belgickou hranici, Bujon vytesaný do skály potěší vaše oko i duši.

 • Více troubíte, déle si počkáte! Indická policie spojila semafory s hlukoměry, aby snížila hluk v ulicích
  dne 15 února, 2020 čas 17:00

  Staré přísloví říká, že pro řízení v Indii potřebujete jen čtyři věci: dobré auto, dobré oči, hodně štěstí a dobrý klakson. Ano, jedním z typických rysů indické dopravy je časté používání klaksonu. A hluku v ulicích spolu s větším množství aut přibývá. Indická policie zkouší řešit znečištění hlukem pomocí semaforů, na kterých zůstane svítit červená, pokud řidiči troubí. První testy se uskutečnily v Bombaji, čtvrtém nejrušnějším městě na světě podle indexu TomTom 2019.

 • Krásné Ukrajinky nafotily v zemi sužované válkou vtipné erotické fotografie
  dne 15 února, 2020 čas 16:00

  Ukrajina je už několik let sužována ekonomickou nestabilitou a na některých místech i válkou s ruskými separatisty. Pořád se tam ale rodí velmi krásné ženy a pracují tam talentovaní lidé.

 • Obrovské selhání čínské vlády: Koronavir nakazil i přes 1700 lékařů a sester, někteří zemřeli
  dne 15 února, 2020 čas 15:30

  S nebezpečným koronavirem, který dostal oficiální jméno Covid-19, se dá účinně bojovat pouze tehdy, pokud bude v bezpečí zdravotnický personál, který má pečovat o pacienty. Kvůli počátečnímu utajování informací, pozdní reakci a nedostatku ochranných pomůcek, které mají na svědomí čínští politici, se ale v říší středu už nakazilo i více než 1700 členů zdravotního personálu. Šest jich zemřelo. To jsou oficiální čísla, ale odhady expertů hovoří o daleko větším počtu nakažených sester a lékařů i těch, kteří na koronavir zemřeli.

 • 10 nejlepších filmů roku 2019: Výjimečné filmy, které stojí za to vidět
  dne 15 února, 2020 čas 15:00

  Tři čtvrtiny roku 2019 jsou za námi, ale troufám si říct, že to nejpodstatnější se v kinech teprve odehraje. Uplynulá filmová sezóna přinesla velké množství nadprůměrných, ale jen hrstku skutečně výrazných počinů (Joker, Tenkrát v Hollywoodu, Rocketman), konečný žebříček nej filmů 2019 se tak od toho stávajícího může ještě hodně lišit. Stačí říct, že před námi jsou premiéry filmů jako Irishman (Scorsese) či LeMans ’66 (Mangold), nový díl Terminátora a Hvězdných válek a dokonce i něco jako sequel Kubrickova Osvícení (Doktor Spánek s Ewanem McGregorem).

 • Zmizí zahrádkářská kolonie na Ořechovce? Uživatelé lukrativní adresy v Praze mají obavy
  dne 15 února, 2020 čas 14:00

  Zahrádkářská kolonie v sousedství vilové zástavby na pražské Ořechovce vznikla před 90 lety. Pozemek poblíž buštěhradské železniční tratě v současnosti obhospodařuje už třetí generace drobných zahrádkářů. Jejich předseda se ale obává, že tradice brzy skončí. „Naše zahrádkářská kolonie přežila devadesát let napříč všemi režimy. Až nyní jí hrozí zánik, přestože slouží městu jako užitečná zeleň potřebná pro zdravé fungování města,“ tvrdí Josef Procházka, předseda zahrádkářské kolonie. Zahrádku tam stejně jako další zdědil po svých rodičích. Teď se snaží o její záchranu, podle něj totiž připravovaný Metropolitní plán tyto lokality nechrání dostatečně.

 • Seznamka Facebook Dating v Evropě odložila rozjezd. Provozovatelé největší sociální sítě narazili u úřadů
  dne 15 února, 2020 čas 12:30

  Facebook původně plánoval tento pátek spustit v Evropě svou seznamku Facebook Dating – službu, se kterou chce sociální síť zaútočit na velké světové seznamky, který kraluje převážně Tinder. Plán ale Facebooku zatím zhatily irské úřady, kterým se nelíbilo, že se o projektu dozvěděly příliš pozdě.

 • Koronavirus má první oběť v Evropě. Ve Francii zemřel čínský turista
  dne 15 února, 2020 čas 11:00

  Francie ohlásila první případ úmrtí na nemoc způsobenou novým typem koronaviru. Zemřel 80letý čínský turista, oznámila dnes podle agentury AFP ministryně zdravotnictví Agnès Buzynová. Nemoci COVID-19 podlehli dosud lidé jen v Číně, na Filipínách a v Japonsku.

 • Jak zvýšit dojezd elektromobilů? Připojit vozíček s baterkou. S řešením přišel francouzský start-up
  dne 15 února, 2020 čas 10:30

  Francouzský start-up EP Tender se nechce spokojit s přeci jenom omezenějším polem působnosti elektromobilů, daným jednoduše tím, že moc daleko nedojedou. Třeba dovolená je s elektroautem o něco komplikovanější. A tak přišli na originíální řešení na efektivní prodloužení dojezdu – za elektromobil jednoduše připojíte vozíček s baterkou.

 • Když se na hranicích střílelo do vlastních lidí. Návrat Krále Šumavy 2!
  dne 15 února, 2020 čas 09:00

  Druhý díl Návratu Krále Šumavy, komiksové trilogie a adaptace stejnojmenného beletristického hitu Davida Jana Žáka a nakladatelství Labyrint, zamířil těsně před Vánoci ke čtenářům. Josef Hasil, jenž v první knize utekl přes čáru z komunistického lágru, nedá spát StB, která jej chce dopadnout za každou cenu.

 • Peruánská Tacama: Vinařská kolébka Jižní Ameriky produkuje víno prvotřídní kvality
  dne 15 února, 2020 čas 07:30

  Peru je země známá díky svým památkám, vynikající kuchyni a skvělému piscu. Ve světě vína však stojí ve stínu Chile a Argentiny. Vinařská tradice celého regionu se přitom zrodila právě tady, v údolích jižního Peru.

 • To byla veliká událost! Před 50 lety v Československu poprvé vysílala barevná televize
  dne 14 února, 2020 čas 18:30

  Pustit si doma barevnou televizi je pro většinu dnešních rodin (tedy pokud televizní přijímač vědomě nebojkotují a nevlastní) naprostá rutina a samozřejmost. Přitom to není zas až tak dávno, kdy zde barevné televize byly nedostatkovým zbožím, stály se na ně i několikadenní fronty a na venkově by se lidé, kteří je vlastnili, dali spočítat na prstech dvou rukou. Mít ji doma bylo prostě terno. I samotné první barevné vysílání tehdejší Československé televize bylo velikou událostí. Stalo se tak přesně před 50 lety, 14. února 1970.

 • Jihoindické závody hadích lodí: Každoroční sportovní šílenství plné dřiny, potu a radosti
  dne 14 února, 2020 čas 17:30

  Každý rok se na jihu Indie odehrávají závody hadích lodí. Až stočlenné posádky štíhlých plavidel dávají do lítého boje všechny své síly.

 • Tohle je nejstarší muž planety: Chitetsu Watanabe, seznamte se
  dne 14 února, 2020 čas 16:20

  Žil v době, kdy Japonsko na začátku 20. století okupovalo Koreu, pamatuje první světovou válku, poté japonskou invazi Mandžuska, dokonce se přímo zúčastnil druhé světové války. Výčet nejvýznamnějších historických milníků Japonska od začátku 20. století až po součastnost by zabral ještě několik dalších řádků. Chitetsu Watanabe, 112 let a 344 dní starý muž, toho již zkrátka zažil a viděl opravdu hodně. Ve středu ho organizace Guinessovy světové rekordy prohlásila za nejstaršího žijícího muže.

 • Jak si krátit čas v karanténě na lodi? Porno stránka nabídla cestujícím služby zdarma
  dne 14 února, 2020 čas 14:50

  Všechen svůj čas tráví zavření ve stísněných kajutách výletní lodi Diamond Princess. Ta je kvůli propuknutí koronaviru na palubě od 4. února v karanténě a nikdo ji nesmí opustit. Cestující tak mají hromadu volného a pravděpodobně nudného času. Na tento problém se pokusila najít recept společnost Cam Soda. Dospělým proto nabídla webkamerové porno služby zdarma.

 • Tereza Nagyová: Dívka, která svůj hendikep proměnila v zajímavý podnikatelský záměr
  dne 14 února, 2020 čas 13:40

  Reflex prožil další mimořádný večer v pražské kavárně Montmartre. Setkal se v ní tváří v tvář s další Hvězdou Reflexu, což jsou lidé, před jejichž skutky jsme v loňském roce jako časopis smekli. Patří k nim i Tereza Nagyová, držitelka Ceny nadace Olgy Havlové. Této statečné dívce lékaři v osmnácti letech diagnostikovali těžkou formu Crohnovy nemoci, v jejímž důsledku jí musela být natrvalo zavedena stomie, střevní vývod z organismu.

 • Koronavir vyvolává větší paniku než války, protože snadno překračuje hranice, říká psychiatr Cyril Höschl
  dne 14 února, 2020 čas 13:00

  Koronavir, který sužuje v posledních týdnech Čínu, vyvolává v globalizovaném světě velké obavy, protože dokáže snadno překračovat hranice. „Lidi jsou u viru bezbranní hlavně v bezbariérovosti jeho šíření, proto to někdy vyvolává paniku,“ popisuje situaci Cyril Höschl, známý český psychiatr a Ředitel Národního ústavu duševního zdraví v Klecanech.

 • Legalizační proces pokračuje. V Coloradu bude možné studovat na univerzitě marihuanu
  dne 14 února, 2020 čas 12:10

  Mezi důsledky legalizačního procesu patří mimo jiné například vznik nových legálních pracovních míst nebo zavádění nových studijních oborů. Colorado State University-Pueblo na podzim 2020 spustí vědní bakalářský obor pod názvem „Konopí, biologie a chemie“. Minulý týden to oznámila vládní coloradská organizace pro vyšší vzdělání a dodala, že se bude jednat o jeden z prvních oborů tohoto typu v USA.

 • Za knihu trest smrti. I po 31 letech nabízejí islamisté za vraždu Salmana Rushdieho miliony dolarů
  dne 14 února, 2020 čas 11:20

  Několik desetiletí před vyvražděním redakce francouzského časopisu Charlie Hebdo skupinou islamistů se odehrála událost, která předznamenala nástup doby, kdy lidé kritizující či zesměšňující islám se budou muset v Evropě obávat o svůj život. Dne 14. února 1989 vydal nejvyšší duchovní představitel šíitského islámu z Íránské islámské republiky, ajatolláh Chomejní (1902 až 1989) náboženský rozsudek smrti (fatvu) nad indicko-britským spisovatelem Salmanem Rushdiem za urážku zakladatele islámu Mohameda.

 • Bizár, nebo nostalgický klenot? Schwarzenegger a Jackie Chan natočili společný film. Trailer budí rozpaky
  dne 14 února, 2020 čas 10:20

  Jde o dvě obrovské ikony akčních filmů 80. a 90. let. Kdo vyrostl na filmech s Arnoldem Schwarzeneggerem a Jackie Chanem, ten měl krásné dětství. Zatímco jeden rozstřílel všechno, co před ním neuteklo (a i to, co uteklo), ten druhý bavil skvělými bojovými scénami i nepovedenými záběry ze závěrečných titulků. V 21. století už to s nimi tak slavné není. I proto se možná rozhodli spojit síly a natočili snímek The Iron Mask. První ukázka ale budí rozpaky.

 • Biatlon dříve a nyní: Od střelby na živé terče po usměvavé krásky na běžkách
  dne 14 února, 2020 čas 09:20

  Úžasný úspěch slaví čeští biatlonisté hned na úvod mistrovství světa v italské Anterselvě. Kvarteto Eva Kristejn Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář po výborných výkonech na střelnici slaví bronz ve smíšené štafetě. A čeští fanoušci věří, že to nebyla z letošního mistrovství světa medaile poslední. Jako řada jiných sportů, i biatlon má vojenské základy. Na rozdíl od oštěpu či dostihů ale trochu modernější – vojáci na běžkách po sobě ve velkém stříleli ještě před zhruba sedmdesáti lety. A byly to vojenské jednotky, kdo biatlon zaváděl na olympijských hrách.

 • Velvyslanec Kmoníček: Trump je příjemný společník z obchodní sféry, se kterým je lépe nemít rozepři
  dne 14 února, 2020 čas 08:30

  Většina Trumpových kroků je odhadnutelná, pokud svět vidíte jako on, reaguje český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček na častý názor, že americký prezident je nevyzpytatelný politik. V rozhovoru popisuje s diplomatickou střídmostí situaci ve Spojených státech, které vstoupily do volební kampaně před listopadovými prezidentskými volbami. A pokud se nestane něco mimo běžnou představivost, tak by si na vítězství demokratů nevsadil.

 • Hrubá a čistá mzda – kolik vám z výdělku ve skutečnosti bere stát a proč o tom mnoho lidí neví
  dne 14 února, 2020 čas 07:30

  Daň z příjmu je asi nejviditelnější část celkového zdanění ekonomiky. Každý zaměstnanec moc dobře ví, že hrubá mzda, kterou má na pracovní smlouvě, rozhodně není částka, která mu přijde na účet. Víte, kolik nám stát vezme ze mzdy? Z jakých položek se skládá výpočet čisté mzdy? A jaké novinky přinesl poslední daňový balíček a co v něm opět chybí?

 • Do vnitrozemí afrického Senegalu. Jak se žije mezi domorodými Bambry?
  dne 14 února, 2020 čas 06:20

  Madjaly je dvousethlavá vesnička na východě Senegalu, kde nikdy neviděli bílou holku a nikdy neslyšeli o střední Evropě, natož o Česku. Strávila jsem tu jen pár dní a stačilo to k tomu, abych dostala africké jméno a stala se součástí africké rodiny.

 • Pedagog Herman: Jsem proti střídavé péči, do deseti let dejte děti mámě. Zažíváme krizi otcovství
  dne 14 února, 2020 čas 05:00

  Když se zeptáte dnešních mužů, co chtějí dělat, tak oni se chtějí bavit. To alespoň tvrdí o generaci mladých můžu Marek Herman. Vysokoškolský pedagog, kouč osobního rozvoji a spisovatel, který byl hostem pořadu Prostor X. 

 • Je golf opravdu tak drahý sport?
  dne 13 února, 2020 čas 23:00

  O golfu se často mluví jako o sportu pro bohaté. To už v dnešní době ale rozhodně není pravda. Pokud si spočítáte, kolik musíte do začátku investovat, a porovnáte částku například s cenou vybavení pro sjezdové lyžování, nejde o zase takový rozdíl.

 • Bombardování Drážďan: Před 75 lety proměnili Britové a Američané „Florencii na Labi“ v hromadu trosek
  dne 13 února, 2020 čas 19:30

  Ve dnech 13. až 15. února 1945 svrhlo 769 těžkých bombardérů britského Královského letectva (RAF) a 527 letounů Armádního letectva Spojených států (USAAF) na Drážďany, hlavní město Saska, ve čtyřech náletech 4210 tun tříštivých a zápalných pum.

 • Do kolika let smíme sloužit vlasti? Kritika ombudsmana Křečka za jeho vysoký věk je ubohá a nedůstojná
  dne 13 února, 2020 čas 18:20

  Novým veřejným ochráncem práv se stal zkušený právník Stanislav Křeček. Nástupcem dnešní ombudsmanky Anny Šabatové se stal nejen díky 91 hlasům poslanců, ale zejména kvůli pofiderním aktivitám spolku Milion chvilek pro demokracii. Po zvolení Křečka se spustila nevídaná lavina kritiky. Leckdy až hysterické. Nejen ze strany opozice, hodně agresivních hlasů zaznělo z tábora takzvané občanské společnosti. Fakt, že má někdo jiný názor, je určitě v pořádku, ale velice neblahým shledávám, že v kakofonii kritických zvuků je často slyšet zlý akord hrající na strunu Křečkova věku.

 • Když stromy padají jako sirky. Video ukazuje, jak čeští hasiči jen o pár minut unikli pádu několik kmenů
  dne 13 února, 2020 čas 16:50

  Hodně velké štěstí měla skupinka dobrovolných hasičů z Protivanova u Prostějova, když odstraňovala následky bouře Sabine. Jen pár minut poté, co rozřezali a odklidili popadané kmeny z cesty, se na místo, kde stáli, zřítily další stromy. Jejich počínání i mocnou sílu přírody zachytila palubní kamera na jejich autě. Podívejte se!

 • Akty trochu jinak: Nahý fotograf fotí oblečené modelky. A výsledek vás zaručeně pobaví
  dne 13 února, 2020 čas 16:00

  Fotit akt může být pro některé lidi velmi nepříjemné, zvlášť pro ty, kteří na to nejsou zvyklí. Jsou i tací, pro něž je stresující i focení, při kterém jsou oblečení. Ale co se stane, když svůj oděv odloží fotograf? To se rozhodl prozkoumat americký fotožurnalista Trevor Christensen ve své sérii Nude Portraits.

 • Vladimír Pikora: Přišel největší propad německého průmyslu od roku 2009. A to v něm ještě není koronavirus
  dne 13 února, 2020 čas 16:00

  Minulý týden byl velmi zajímavý na zprávy z průmyslu. Německý průmysl zaznamenal největší propad od roku 2009! Konkrétně v prosinci meziročně poklesl o nečekaných 6,8 procenta. Ekonomové se z toho vyjevili. Vloni se totiž Německo jen těsně, minimálně na papíře vyhnulo recesi – a ten stejný strašák je tu zas. A aby toho nebylo málo, přicházejí kvůli koronaviru zprávy o dočasně uzavřených čínských továrnách vyrábějících součástky pro evropský průmysl. A do třetice všech ran: Taky vyjednávání mezi EU a Británií ohledně obchodního propojení po brexitu nebude asi tak snadné, jak se mnozí domnívali. Jinými slovy, máme zde nejistot jak máku.

 • Matka se ve virtuální realitě shledala se zesnulou dcerou. Korejská firma umožňuje rozloučení s mrtvými
  dne 13 února, 2020 čas 15:00

  Může virtuální realita „oživit“ mrtvé a pomoci pozůstalým vyrovnat se s jejich ztrátou? Korejská televizní show zprostředkovala virtuální setkání matky se svou zesnulou dcerou. Sedmiletá Nayeon zemřela na nemoc v roce 2016, ale truchlící matka Jang Ji-sung dostala ještě jednu příležitost se s dcerou rozloučit.

 • Češi se koronaviru nebojí. Jsou informovaní a nemocné by poslali do postele, ukázal výzkum
  dne 13 února, 2020 čas 14:10

  Počty mrtvých i nakažených rostou každý den. Další města se uzavírají do karantény a stále se nedaří najít účinný lék. To jsou zprávy, které nás bombardují v posledních dnech v souvislosti s koronavirem. Propadnout panice, koupit si roušku a nevyzvedávat si na poště balíčky z Číny by tedy bylo nasnadě. Ne však v Česku. Průzkum agentury Behavio ukázal, že jsou Češi ohledně epidemie nového typu koronaviru dobře informovaní a nebojí se.

 • Věrnost až za hrob: Zesnulý fanoušek Bohemians odkázal svému milovanému klubu celý svůj majetek
  dne 13 února, 2020 čas 13:20

  Láska k fotbalovému klubu může trvat celý život, ve výjimečných případech i po něm. Fanoušek pražských Bohemians Jan Houdek naplnil pokřik „vždycky jsme s vámi“ a udělal z klubu svého srdce svého jediného dědice, „klokanům“ odkázal byt i hotovost, celkem jde přibližně o 7 milionů korun.

 • Před 75 lety Rudá armáda dobyla „Festung Budapešť“, víc než polovina obránců padla nebo utrpěla zranění
  dne 13 února, 2020 čas 12:30

  Sovětské velení si od obsazení hlavního města Maďarska slibovalo nejen konečné zlomení beztak notně otřeseného bojového ducha maďarské armády, ale také urychlení okupace celé země, která byla hlavním dodavatelem bauxitu a po ztrátě naftových polí v rumunské Ploješti rovněž posledním zdrojem životně důležité ropy pro třetí říši.

 • Neonacista Kotleba: Za Boha, za Slovensko, proti liberálným fašistom!
  dne 13 února, 2020 čas 11:20

  Společná kandidátka nacionalistů, vedená Kotlebovou Luďovou stranou, zřejmě míří k historickému úspěchu v parlamentních volbách. Jaká je atmosféra mítinků, na nichž vystupují prokazatelní neonacisté? Co si o nástupu radikálů myslí voliči jiných stran? A proč mají extrémní politické proudy na Slovensku takový úspěch?

 • Ostříhat dohola! Šokující snímky žen, které dav trestal za kolaboraci s nacisty
  dne 13 února, 2020 čas 10:30

  Po osvobození Francie od německých okupantů bylo, podobně jako v jiných zemích, nespočetně lidí obviněno ze spolupráce s nacisty. Mezi obviněnými bylo i mnoho žen, které byly vystaveny zvlášť ponižujícímu trestu - na veřejnosti jim ostříhali hlavu dohola.

 • Koronavirus vytvořil smutný rekord, Vietnamské město uzavřel na 20 dní a ohrožuje i olympiádu
  dne 13 února, 2020 čas 09:00

  Koronavirus ve středu zaznamenal nejvyšší denní bilanci úmrtí, v jediné čínské provincii zemřelo 242 lidí za den. Dosud nejvyšší denní bilance ovšem souvisí s novou metodikou započítávání nakažených. Koronavirus ovšem straší nejen Číňany – ve Vietnamu bylo kvůli riziku epidemie na 20 dní uzavřeno celé město, vrásky přidává koronavirus i organizátorům letní olympiády v Tokiu. O tom, jak nejlépe zabránit rozšíření nákazy po Evropě, budou dnes mluvit i ministři zdravotnictví členských zemí Evropské unie.

 • Německy mluvící Židé to neměli snadné ani po válce
  dne 13 února, 2020 čas 08:20

  Pražské Nakladatelství Lidové noviny vydalo jako šestý svazek edice Židé – Dějiny – Paměť podnětnou knihu ŽIDÉ, NEBO NĚMCI? s podtitulem Německy mluvící Židé v poválečném Československu, Polsku a Německu. Uspořádali ji a k vydání připravili Kateřina Čapková z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky a David Rechter a autory studií jsou historici z více zemí. Anglické texty přeložila Halka Varhaníková, německé Petr Dvořáček.

 • Tajemství čokolády: Putování kakaového bobu z karibské plantáže do belgické pralinkárny
  dne 13 února, 2020 čas 07:30

  Čokoláda… Leckdo by šel světa kraj, jen aby ochutnal pár výtečných pralinek nebo nápoj původně vyhrazený jen vyvoleným. My jsme to vzali trochu z jiného konce. Rozhodli jsme se sledovat čokoládu přes půl zeměkoule - od místa jejího původu až na pulty evropských obchodů.

 • Marek Stoniš: Dáme to pryč za sto pade aneb Jak rozumět projevům Andreje Babiše
  dne 13 února, 2020 čas 06:10

  Premiér Andrej Babiš neumí moc česky, to se ví. Jeho věty, zvláště pronáší-li je spatra, málokdy dávají smysl. Dříve mě štvalo, že náš předseda vlády je jazykový troglodyt. Ale dnes už jsem si zvykl a beru to jako svého druhu český politický folklór. Stejně jako to, že po každém jeho finančním, korupčním skandálu nebo spektakulárním lhaní stoupnou preference jeho hnutí o několik procentních bodů.

 • Babiš má jen řeči a babičku vytáčí, točí se tam velké peníze, bude to průser, říká vnuk tvůrců Thermalu Kordovský
  dne 13 února, 2020 čas 05:00

  Jsme hrozně tvrdohlaví, to máme po bábě, říká vnuk manželů Machoninových Jan Kordovský. V rámci „tažení“ Respekt Madam bojuje mimo jiné i za rekonstrukci Thermalu. Přiznává, že tento boj už je asi ztracený. Stav hotelu se zhoršuje a vše jde dolů od nástupu Andreje Babiše na ministerstvo financí. V představenstvu Thermalu se točili lidé z ANO a zakázky dostávají firmy napojené na hnutí.

 • Novým ombudsmanem bude Stanislav Křeček. Opozice jeho volbu kritizuje, Zeman mu poblahopřál
  dne 12 února, 2020 čas 19:30

  Novým veřejným ochráncem práv bude bývalý zástupce ombudsmana Stanislav Křeček. Sněmovna ho dnes zvolila ve druhém kole tajné volby. Kandidát prezidenta Miloše Zemana získal 91 hlasů ze 175 odevzdaných, oznámil poslancům předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník. Křečkovým soupeřem byl ve finále vládní zmocněnec u Evropského soudu pro lidská práva Vít Alexander Schorm, kterého navrhoval Senát. Ve druhém kole získal podporu 53 poslanců. Ke zvolení bylo třeba 88 hlasů. Jednaosmdesátiletý Křeček, který byl také dlouholetým předsedou Sdružení nájemníků ČR, nastoupí na místo po Anně Šabatové. Její šestiletý mandát skončí příští týden.

Nová generace platformy pro obchodování s bitcoiny a dalšími známými krypto-měnami.

Bitmex CZ

Sdílené stránky FB

Výše uvádíme abecední seznam všech facebookových profilů. Po kliknutí na odkaz se nedostáváte na facebook, ale na stránku webu. Zde jsou všechny poslední příspěvky s možností prohlížení počtů – líbí se mi, komentářů a sdílení. Po kliknutí na černé pole s ikonkami se Vám zobrazí – seznam uživatelů – líbí se mi a taky komentáře. Reagovat na články a komentáře můžete až na facebooku po kliku na Zobrazit na Facebooku. Na našem webu můžete prohlížet videa a taky fotografie. Pro uživatelské reakce / odpovědi, příspěvky / na Facebooku musíte mít uživatelský účet a mít přihlášení.
Pro prohlížení Facebookových stránek na našem webu politikanafacebooku.cz uživatelský účet mít nemusíte.
Zobrazení celkem
Zobrazení celkem
1045
Zobrazeno dnes
Zobrazeno dnes
1

Zanechat komentář

Rolovat nahoru