Vyberte stránku

Reflex časopis


Reflex je český týdeník vycházející od dubna roku 1990. Věnuje se převážně společenským, politickým, kulturním a publicistickým tématům.


Reflex časopis na facebookuReflex časopis články z reflex.cz


Reflex.cz Reflex.cz

 • Hudební ceny Anděl ovládl Vladimír Mišík. Proměnil všech šest nominací
  dne 20 června, 2020 čas 20:50

  Zpěvák a skladatel Vladimír Mišík proměnil všech šest nominací na Cenu České hudební akademie Anděl. S deskou Jednou tě potkám uspěl ve čtyřech hlavních a dvou žánrových kategoriích. Nahrávka, která vznikla v produkci Petra Ostrouchova, mu přinesla vítězství v prestižních kategoriích Album i Sólový interpret. Píseň Jednou, zhudebněná báseň Václava Hraběte, se stala skladbou a videoklipem roku. Album, které Mišík natočil po 45 letech bez své domovské kapely Etc..., bodovalo i u odborníků v žánrových kategoriích. Tam získalo sošku Anděla od Jaroslava Róny jako nejlepší folková a rocková nahrávka roku.

 • Unikátní fotografie: Jak vypadaly starověké památky Egypta v 19. století?
  dne 20 června, 2020 čas 16:00

  Francis Frith byl původně obyčejným prodavačem zeleniny, ale v 50. letech 19. století se mu podařilo zachytit nástup tehdy nejmodernějšího výdobytku techniky. Stal se amatérským fotografem a hned první zahraniční cesta spojená s jeho novou vášní mu navždy změnila život. Vydal se totiž do Egypta a tehdejší západní civilizace lačně toužila po jakýchkoliv snímcích zobrazujících stavby dávno zaniklých tajemných civilizací.

 • Koronakrize jako příležitost pro chytrou daňovou politiku. Držme si palce!
  dne 20 června, 2020 čas 14:30

  Pandemie SARS-Cov-2, která na několik měsíců zcela paralyzovala globální ekonomiku, přidělává vrásky správcům veřejných financí po celém světě. Mandatorní (zákonem dané) výdaje států totiž zůstávají beze změny, ale přidávají se k nim neplánované výdaje směřující do zdravotnictví a na zajištění ochranných pomůcek, výdaje na záchranné programy restartu ekonomiky, a postupně také sociální dávky, především v souvislosti s cyklickou nezaměstnaností. Na straně příjmů se po časech dlouhého ekonomického růstu jen těžko naplní účty eráru na úroveň předpokládaných daňových výnosů. Dopad krize bude zkrátka drtivý a Česká republika není výjimkou.

 • Vojta Kotek: V životě jsem nebyl v bordelu, hrozně se stydím, ale zajímá mě, jak to tam vypadá
  dne 20 června, 2020 čas 13:00

  Herec a režisér Vojta Kotek (32) zhubnul 17 kilo, začal trpět sociální fóbií a uzavřel se na chatě. Jak nyní vypadá jeho život, popsal moderátorovi a stand-up komikovi Luďkovi Staňkovi. Ten ve své talk show Luděk Staněk se baví zpovídá na dálku známé osobnosti. Kotek, který nyní tráví většinu času na chatě a do hlavního města se vrací jen kvůli natáčení, v ní otevřeně promluvil o jednom ze svých nejotřesnějších zážitků i touze podívat se do bordelu.

 • Maďarská „diktatura“ skončila dřív než jaro. Kdy bude další?
  dne 20 června, 2020 čas 11:30

  V Maďarsku tento týden skončil nouzový stav vyhlášený kvůli pandemii koronaviru. Zpátky před karanténu se tak vrátily i pravomoci maďarské vlády, která byla dočasně posílená. V dubnu po schválení zmocňovacího zákona se o Budapešť zajímala celá Evropa i česká média. Teď mimořádný stav ukončuje dřív než jiné evropské země, spekulace, že už se Viktor Orbán zvláštních pravomocí nezbaví, se nepotvrdily. A z Evropy teď do Maďarska doléhá akorát trapné ticho.

 • Roman Prymula promluvil o zmatcích během krize i o druhé vlně koronaviru. Kdy znovu nasadíme roušky?
  dne 20 června, 2020 čas 10:30

  Spí jen pár hodin, jeho rodině vyhrožovali a za svou novou pozici ve vládě čelí nepříjemné kritice. I takovou daň si koronavirová pandemie vybrala u našeho předního epidemiologa a nyní vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví, Romana Prymuly. O rouškách, otevírání hranic, o tom, co by dnes udělal jinak, v čem Česko ovlivnilo celý svět i co mu nedává spát, otevřeně promluvil v pořadu Epicentrum.

 • Rozkrýváme chaos v kauze Jana Nečasová. A co je na tom nejhorší? Zůstal nám tu Babiš
  dne 20 června, 2020 čas 09:30

  Kauza týkající se Jany Nečasové je pěkný maglajz a málokdo se v ní orientuje. Ale máte štěstí. Jsou tady Události, ve kterých vám všechno přehledně a srozumitelně vysvětlíme. A na závěr vás čeká jedna zábavná brněnská jízda.

 • Bipolárka není sprosté slovo. Vyšel komiks o skutečném Zbláznění
  dne 20 června, 2020 čas 08:00

  Ellen Forneyová je známá americká komiksová kreslířka, jíž krátce před třicítkou diagnostikovali bipolární poruchu. Česky teď vyšel její komiks, který nakreslila po dvanáctiletém soužití se svou psychickou poruchou. Na 256 stránkách se tu o bipolárce dozvíte všechno, na co jste se báli zeptat.

 • Vídeňský Zentralfriedhof: Druhý největší hřbitov Evropy láká turisty na klobásy i suvenýry
  dne 20 června, 2020 čas 06:30

  Pozemský život je dočasný, kdežto ten posmrtný je věčný. Proto se na něj člověk musí vypravit se vší parádou. Aspoň tak to tvrdí obyvatelé rakouského hlavního města. Jejich hřbitovy a pohřby o tom svědčí.

 • Z Hradu byl jeřábem odstraněn Miloš Zeman kvůli svému rasistickému projevu v Kojetíně
  dne 19 června, 2020 čas 17:30

  V současnosti napříč celým vyspělým světem probíhá poměrně důkladná revize historických postav, která má za cíl prověřit danou osobu, jestli se během života nechovala rasisticky, a pokud ano, je potřeba nějakým způsobem zasáhnout. Většinou jde o odstranění soch.

 • Vladimír Pikora: Průmysl padl na kolena, mohou za to automobilky. Záchranné programy je nezachrání
  dne 19 června, 2020 čas 16:30

  Koronavirus se zapíše do dějin. Vše změnil. Dokázal, že nic není nemožné. Korona položila ekonomiku na lopatky. Český průmysl poklesl v dubnu meziročně o nevídaných 33,7 %. Slovenské statistiky byly ještě horší. Slovenská průmyslová výroba meziročně propadla o neuvěřitelných 42,0 %. Slovensko, kde nebyl covid-19 téměř zachycen, mělo skoro stejný propad průmyslu jako Itálie, kde průmysl meziročně poklesl o 42,5 %, ale covid-19 tu naopak měl eldorádo.

 • Fotograf a cestovatel Roman Nemec: Moje pětka nej zážitků
  dne 19 června, 2020 čas 15:30

  Necestuju pro unikátní snímky, razítko v pase či vlaječku na mapě světa. Chci poznávat rozmanitou přírodu, národy a kultury, jež mě vždy něčím obohatí. Velké cestování je výsadou jen posledních generací a je to velký dar, kterého bychom si měli vážit.

 • Nezákonné odposlechy? Nejvyšší soud demaskoval estébácké metody ÚOOZ a státního zastupitelství
  dne 19 června, 2020 čas 14:30

  Nejvyšší soud označil za nezákonné odposlechy v případu Jany Nečasové, manželky bývalého premiéra Petra Nečase. Za nepoužitelné označil i odposlechy dalších lidí z kauzy zásahu na úřadu vlády v roce 2013. Zrušené odposlechy jsou přesně ukázkou, jakými nezákonnými, až estébáckými metodami postupoval bývalý protimafiánský útvar pod vedením Roberta Šlachty a olomoucké Vrchní státní zastupitelství (VSZ) pod vedením Iva Ištvana.

 • Vpád do země EU. Turecko má podle uniklých dokumentů plán na invazi Řecka
  dne 19 června, 2020 čas 13:40

  Turecko z podstaty své geografické polohy představuje most spojující oblast Blízkého východu a Evropy. Sehrálo proto důležitou roli například při migrační krizi v roce 2015. Tou dobou na území Sýrie zuřila občanská válka a stát v čele s prezidentem Erdoganem se připravoval na možné výsledky vyostřeného konfliktu. Vedení armády z toho důvodu připravilo plány na invazi sousedního Řecka. Informoval o tom švédský web Nordic Monitor.

 • Málo se to ví, ale Babiš je kromě mnoha dalších profesí i abstraktní básník. Přinášíme ukázku
  dne 19 června, 2020 čas 12:40

  Miliardář, estébák, premiér a dotační šíbr sedí u baru. Přijde barman a povídá: „Co si dáte, pane Babiši?“ Vtip, který se vypráví už několik let, by se klidně mohl rozšířit i o další „profesi“ – přibýt by mohl básník. Proslov, který miliardář, estébák, premiér a dotační šíbr přednesl při návštěvě Lednice, je čistá abstraktní poezie. Dopřejte si chvilku a začtěte se.

 • Veřejná doprava, naleziště pokladů. Ve švýcarském vlaku našli pytel zlata
  dne 19 června, 2020 čas 12:00

  Mobilní telefony, peněženky nebo klíče. Pracovníci veřejné dopravy se během služby pravidelně potkávají se zapomenutými předměty cestujících. V některých případech však lidská zapomnětlivost sklad ztrát a nálezů obohatí o mnohem bizarnější předměty. Švýcarské úřady například v neděli zveřejnily případ osoby, která loni v říjnu ve vlaku nechala pytel zlata v hodnotě 4,5 milionu korun.

 • 12 skvělých aktů podle znamení zvěrokruhu. Líbí se vám to vaše?
  dne 19 června, 2020 čas 10:50

  Polský fotograf Arkadiusz Branicki vytvořil sérii dvanácti aktů, ve které každou z fotografovaných dívek stylizoval do znamení zvěrokruhu. Branicki zároveň miluje jednoduchost, proto snímky nejsou nikterak přestylizované, naopak se vyznačují spíše skromností a estetickou čistotou.

 • Reflex byl, je a bude svobodný! Šéfredaktor Marek Stoniš popisuje aféru kolem koláže na obálce
  dne 19 června, 2020 čas 09:20

  S šéfredaktorem Reflexu Markem Stonišem o kritice posledního tištěného vydání, rasismu a facebookové ideopolicii, která zablokovala jeho účet.

 • Události Luďka Staňka: Slováci, neváhejte a přijeďte! Zajímají nás jenom vaše prachy
  dne 19 června, 2020 čas 09:10

  Andrej se rozhodl promluvit ke Slovákům. Jakým jazykem hovořil, posuďte sami, nám se to nepodařilo identifikovat. Celý díl Událostí Luďka Staňka najdete ve videu v článku.

 • Jak vypadal ledovec, který potopil Titanic? Po více než sto letech se objevila nová fotografie
  dne 19 června, 2020 čas 08:00

  Měla být nezničitelná. Přesto se ve své době největší loď na světě po nečekané srážce potopila. Nyní se po více než sto letech objevila fotografie ledovce, který má patrně na svědomí přes patnáct stovek životů. Snímek pořízený dva dny před katastrofou společně s autorovým dopisem čeká v aukční síni na nového majitele.

 • Saúdská Arábie očima Čecha: Lidé jsou zde lehkomyslní a vše nechávají „na Boží vůli“
  dne 19 června, 2020 čas 05:20

  Už rok žije v Saúdské Arábii, nedaleko přímořského města Džidda. Chtěl si tu splnit dlouholetý sen: pracovat ve své profesi v cizí, exotické zemi a přivydělat si. Jak vidí Jiří Otta s odstupem svůj domov?

 • Krteček byl prvním astronautem. Česko má ve vesmíru silnou stopu a naše děti tam poletí, říká Suchan
  dne 19 června, 2020 čas 04:00

  Všichni známe prvního československého (a z hlediska národností třetího) člověka ve vesmíru Vladimíra Remka. Někdo zná dokonce i jméno jeho náhradníka a kosmonauta – čekatele Oldřicha Pelčáka. A skoro každý asi sledoval plyšového krtečka, jak letí do vesmíru s americkým astronautem Andrewem Feustelem. To ale zdaleka nejsou jediné momenty, kdy Češi do vesmíru něco vyslali. Aktuální míra zapojení našeho státu do výzkumu vesmíru vás určitě překvapí. Nejen o tom jsme si povídali s Pavlem Suchanem z Astronomického ústavu Akademie věd. Podívejte se na video v úvodu článku.

 • Češi se nevzdávají! Před 78 lety svedli parašutisté souboj s nacistickou přesilou v kostele
  dne 18 června, 2020 čas 17:30

  Josef Gabčík, Jan Kubiš, Adolf Opálka, Josef Valčík, Jaroslav Švarc, Josef Bublík, Jan Hrubý - sedm statečných, kteří po dlouhých sedm hodin hrdinně odolávali neuvěřitelné přesile více něž sedmi stovek esesáků. „Bitva našich parašutistů měla srovnatelný morální význam jako bitva Řeků s Peršany u Thermopyl,“ řekne později jejich kolega Čestmír Šikola z paraskupiny Clay.

 • Kultovní hra Mafia nabírá české dabéry: Vrací se Petr Rychlý, Marek Vašut říká „bez komentáře“
  dne 18 června, 2020 čas 16:30

  Legendární česká hra Mafia vyšla už v roce 2002. Stala se takovým kultem, že ji dodnes znají i lidé, kteří videohrám běžně neholdují. Postaralo se o to hned několik věcí, tou hlavní byl ale dabing, na kterém se podílela celá plejáda slavných českých herců. Když byl proto na konec letošního srpna oznámen remake hry, fanoušci se hned začali ptát po tom, kdo postavy znovu namluví. Informace se dolují obtížně, vypadá to ale nadějně a zřejmě se i dočkáme ikonického dua hlavních postav.

 • 7 rad pro pražské radní v karanténě, jak nebýt za (ještě větší) hlupáky
  dne 18 června, 2020 čas 14:30

  Kompletní sestava pražských radních je v karanténě kvůli koronaviru. Ten lékaři zjistili u náměstka primátora Petra Hlubučka. Lídři koaličních pirátů a STAN se obratem začali jako děti hádat na sociálních sítích, kdo za co může. Reflex jim proto nabízí pár rad, jak zklidnit emoce a nebýt pro smích ještě víc než doposud.

 • Zapomenuté tajemství Eiffelovy věže: Na jejím vrcholu si majitel postavil luxusní penthouse
  dne 18 června, 2020 čas 13:40

  Přesně před 130 lety došlo k slavnostnímu otevření dnes hlavní dominanty Paříže. Se stavbou se začalo v roce 1887 a přesně podle plánů konstruktéra Alexandra Gustava Eiffela byla věž hotova již o 24 měsíců později. Slavnostní otevření proběhlo 31. března 1889. Akorát včas pro 10. světovou výstavu, která se roku 1889 konala v Paříži. Navzdory tomu, že ke stavbě kolosu o váze deseti tisíc tun bylo použito 18 038 kusů svářkové oceli a 2,5 milionu nýtů, pracovalo na staveništi pouze 300 lidí. Šlo o skutečný symbol moderní vědy a tehdejší víry v pokrok.

 • Krásná a statečná Vera Lynn rozdávala světu radost i za války. Ve 103 letech dnes zemřela
  dne 18 června, 2020 čas 13:10

  „Vzpomíná si tu někdo na Veru Lynn?“ zpívá Roger Waters v legendární písni Vera z alba The Wall. V navazujícím filmu Pink Floyd: The Wall je táž melodie doprovozena obrazy války, vojáků navracejících se domů a objímajících se s rodinami. A právě tenhle návrat a to shledání jim krásná zpěvačka a posléze i herečka Vera Lynn ve své nejslavnější písničce slíbila, když objížděla britské šiky na zahraničních frontách. A nebyla prý vojákům ani tak bohyní, jako spíš sestrou. Dnes ve 103 letech v Anglii zemřela.

 • Soud neuznal odškodnění ani zákaz používat označení Pitomio. Reflex ale musí uveřejnit omluvu
  dne 18 června, 2020 čas 12:30

  Týdeník Reflex se musí předsedovi SPD Tomiu Okamurovi omluvit za to, že o něm ve článcích z roku 2013 napsal, že byl poradcem bývalého premiéra Jiřího Paroubka a že "mu zkrachovala cestovka pro plyšáky". Rozhodl o tom dnes pražský městský soud, který však zároveň zamítl politikův požadavek na 300.000 korun odškodného a na výslovný zákaz používání zkomoleniny jeho jména Pitomio za jakýchkoli okolností. Verdikt není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

 • Chceme tie vaše eura, vzkázal Babiš Slovákům a pozval je na levné pivo do Prahy
  dne 18 června, 2020 čas 12:00

  Premiér Babiš ve videu na sociálních sítích zve do Česka slovenské turisty. Láká je na poloprázdný Karlův most a levnější pivo v Praze. „Skúste utracať u nás peniaze, pretože potrebujeme tie vaše eura, potrebujeme tu DPH,“ říká ještě před Lednickým zámkem. Předseda poslanců TOP 09 Kalousek si přisadil poznámkou o sporném vlastnictví lednického areálu, kterému Babiš říká "fantastický zámok".

 • Hvězdy Reflexu: Pianista Ivo Kahánek a dirigent Jakub Hrůša aneb Koronavirový koncert
  dne 18 června, 2020 čas 12:00

  Nominace za květen 2020! Druhým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

 • Marek Stoniš: Jak mne kvůli aktuální obálce Reflexu zablokoval Facebook
  dne 18 června, 2020 čas 11:10

  Svůj osobní facebookový účet používám, až na výjimky, ke sdílení soukromých aktivit. Hlavně ke chlubení pětiletým synem, jak jinak. Včera jsem onu výjimku učinil a přidal jsem na svůj profil aktuální obálku Reflexu. Vysvětlovat ji nemá smysl, bylo by to urážkou inteligence čtenářů. Kdo chce přesto vědět více o mém postoji k hnutí Black Lives Matter, nechť si přečte aktuální úvodník Reflexu.

 • Konec války pro Trojzubec: Američani kráčejí ztichlým Chebem
  dne 18 června, 2020 čas 10:20

  Pandemie nového koronaviru covid-19 zhatila plánované oslavy 75. výročí porážky nacistického Německa ve druhé světové válce ve většině evropských metropolí. Dokonce i Rusové, kteří si tak potrpí na okázalé vojenské přehlídky, ji letos odložili na 24. červen, přičemž není vůbec jisté, zda se uskuteční. Zastrašit se nenechal pouze běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Přehlídka v Minsku proběhla se vší parádou.

 • Události Luďka Staňka: Už to bylo moc i na Andreje. S korupcí zatočí alespoň v Brně
  dne 18 června, 2020 čas 09:30

  Když šel Andrej Babiš do politiky, jeho hlavní moto bylo, že zatočí s korupcí. Po šesti letech ve vrcholných pozicích se k tomu konečně dostává. Celé Události Luďka Staňka najdete ve videu v článku.

 • V létě už bez roušek kromě Prahy a Karvinska. Na fotbal může od pondělí 5 tisíc lidí
  dne 18 června, 2020 čas 08:50

  Lidé v Česku mohou od 1. července odložit roušky také ve vnitřních prostorách nebo veřejné dopravě. Zakrývání nosu a úst kvůli koronaviru bude dál povinné jen v místech s vyšším výskytem nemoci, uvedl dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zachování povinnosti by se za současné situace týkalo Prahy a Karvinska, ministerstvo chce ale ještě počkat na vývoj v dalším týdnu.

 • Historie ruských přehlídek: Vzpomínka na krví vykoupené vítězství se koná každoročně už 75 let
  dne 18 června, 2020 čas 08:40

  Je všeobecně známo, jak si Rusové potrpí na okázalé vojenské přehlídky. Po dlouhá desetiletí, dokonce i za Borise Jelcina, kdy už se rozpadl Sovětský svaz a podobný osud hrozil i Ruské federaci, se parady pobědy, jak se v ruštině nazývaly, konaly. Vedení Ruské federace plánovalo mohutnou přehlídku na letošní 9. květen při příležitosti 75. výročí porážky nacistického Německa ve druhé světové válce.

 • Vláda schválila zákon, že všechny dodávky z Číny bude vítat delegace s ohňostrojem a konfetami
  dne 18 června, 2020 čas 07:20

  Bez většího mediálního zájmu vláda Andreje Babiše schválila minulý týden zákon o vděčnosti, podle kterého musí všechny dodávky z Číny nad jednu tunu při příjezdu oficiálně přivítat vládní delegace s ohňostroji a konfetami.

 • Beer with Travel: Máme rádi železnici, svobodu a dobré pivo, říkají dva nekonvenční čeští cestovatelé Honza s Vláďou
  dne 18 června, 2020 čas 06:30

  Honza a Vláďa projeli nejen Transsibiřskou magistrálu, ale i víc než padesát zemí světa. Nevyrážejí za razítky, ale za zážitky. Ideálně vlakem a s pivem v ruce. A hlavně s nakažlivě dobrou náladou.

 • Marek Stoniš: Otázky, na které si odpovězte sami
  dne 18 června, 2020 čas 05:20

  Kdy vyrazí naši liberální levičáci na dovolenou do autonomní oblasti amerického města Seattle, kde jejich souputníci obsadili jednu čtvrť a vyhnali z ní policii? Stihnou to dříve, než se tato čtvrť propadne do totálního chaosu, násilí, kriminality a než z toho její vůdcové obviní Trumpa?

 • Geislerová: Posílají nám i intimnosti, já taky někdy nemám koule, psaní přes mail mi pomohlo třeba při rozvodu
  dne 18 června, 2020 čas 04:00

  Herečka a designérka Ester Geislerová založila před třemi lety s Josefinou Bakošovou projekt Terapie sdílení, respektive začala na instagramovém účtu Ester a Josefína zveřejňovat rozchodové zprávy a kusy často intimních konverzací, které jim lidé posílali. Teď je sleduje přes 280 tisíc lidí a s přednáškami objíždějí Česko. A zprávy chodí dál, není jich přitom málo. Geislerová v rozhovoru popisuje povzbudivé reakce žen i to, jak se ona sama vyrovnávala s nekončícím čtením příběhů druhých.

 • Zdá se vám splátka hypotéky příliš vysoká? Zkuste svou hypotéku refinancovat!
  dne 17 června, 2020 čas 22:00

  Už to je nějaký ten pátek, co jste si sjednali hypotéku, splátka se vám ale zdá na současné poměry vysoká? Zkuste ji refinancovat. Dost možná ušetříte tisíce korun ročně.

 • Babiš nechce nic riskovat. Místo zrušení brněnské organizace ANO zruší rovnou celé Brno
  dne 17 června, 2020 čas 17:30

  Premiér Andrej Babiš, potažmo jeho hnutí ANO se v současnosti potýká s lokálním problémem. V brněnské buňce se totiž rozmohl nešvar napojování některých členů do kauz kolem bývalého místostarosty Jiřího Švachuly, který je obžalován z korupce.

 • Zápisky českého vězně: Jak ukazovat veřejnosti vězení bez cenzury
  dne 17 června, 2020 čas 16:30

  Nakolik důvěřujete zprávám, které slýcháte v rozhlase, vídáte televizi či čtete z periodik? Věříte každému zpravodajství, nebo si ověřuje prezentovaná „fakta“ i z jiných zdrojů? Jaký má názor tisková mluvčí Vězeňské služby ČR na dnešní novináře a jak sama vězeňská služba informuje veřejnost (či jak ráda bych chtěla informovat) o dění v tuzemských věznicích, se můžete dočíst v dnešním díle našeho seriálu.

 • Hvězdy Reflexu: Sochař Petr Váňa a jeho neuvěřitelná vůle při obnově mariánského sloupu
  dne 17 června, 2020 čas 15:20

  Nominace za květen 2020! Druhým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

 • Jiří Čunek: Pokud černoši produkují více kriminality, je správné, že jsou na ně policisté zaměřeni
  dne 17 června, 2020 čas 14:30

  Myšlenky „zlého muže“ české politiky Jiřího Čunka obvykle jednu část lidí nadchnou a druhou část rozlobí. Je to tím, že bývalý místopředseda vlády, ministr, šéf KDU-ČSL a stávající hejtman a senátor má jasně vyhraněné názory a říká je narovinu, aniž by je balil do jazyka politické korektnosti a řešil, jestli se někoho nedotkne. Je tomu tak i v rozhovoru, který vychází v novém čísle časopisu Reflexu.

 • První norský paparazzi: Špionážní snímky z roku 1890 přinesly mnohá překvapení
  dne 17 června, 2020 čas 13:30

  Carl Størmer (1872–1957) měl velmi neobvyklé hobby, díky kterému se dnes můžeme dívat na vzácné fotografie pořízené kolem roku 1890, které vypadají úplně jinak než snímky, na které jsme z těchto let zvyklí.

Nová generace platformy pro obchodování s bitcoiny a dalšími známými krypto-měnami.

Bitmex CZ

Sdílené stránky FB

Výše uvádíme abecední seznam všech facebookových profilů. Po kliknutí na odkaz se nedostáváte na facebook, ale na stránku webu. Zde jsou všechny poslední příspěvky s možností prohlížení počtů – líbí se mi, komentářů a sdílení. Po kliknutí na černé pole s ikonkami se Vám zobrazí – seznam uživatelů – líbí se mi a taky komentáře. Reagovat na články a komentáře můžete až na facebooku po kliku na Zobrazit na Facebooku. Na našem webu můžete prohlížet videa a taky fotografie. Pro uživatelské reakce / odpovědi, příspěvky / na Facebooku musíte mít uživatelský účet a mít přihlášení.
Pro prohlížení Facebookových stránek na našem webu politikanafacebooku.cz uživatelský účet mít nemusíte.

Sdílené stránky FB

Zobrazení celkem
Zobrazení celkem
1131
Zobrazeno dnes
Zobrazeno dnes
1

Zanechat komentář

Rolovat nahoru